Політика

Напружено, але стримано: Шмигаль розповів про реакцію МВФ на відхід Смолія

Денис Шмигаль

Україна продовжить співпрацю з МВФ і Європейським союзом, наголосив прем’єр. Також він упевнений у стабільності гривні після відставки глави НБУ.

Відставка глави Національного банку Якова Смолія серйозно не вплинула на відносини України з міжнародними партнерами і співробітництво з МВФ і Європейським союзом продовжиться. Про це 3 липня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера.

“МВФ відреагував напружено, але стримано. Ми продовжуємо співпрацю. Міністр фінансів розмовляв з МВФ вчора. Сьогодні я спілкувався з віце-президентом Єврокомісії. <...> Вже найближчим часом ми сподіваємося підписати з ЄС меморандум про надання чергового траншу макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро”, – зауважив прем’єр.

Читайте також:  У Зеленського 2021 називають роком зростання економіки

За його словами, уряд конструктивно працював і продовжить працювати з керівництвом НБУ, а зміна глави центробанку не вплине на стабільність гривні.

“На спільних нарадах ми розробляли економічну політику щодо виходу з кризи. І результатом цієї роботи стало поступове зниження облікової ставки НБУ до 6%. Наголошу, законодавство України виписане так, що заміна керівника Нацбанку не вплине на стабільність національної валюти”, – наголосив Шмигаль.