Політика

В ОП розповіли про результат переговорів у Берліні

Андрій Єрмак

Україна, Франція та Німеччина продемонстрували готовність докласти максимум зусиль для виконання домовленостей Нормандської четвірки, в той же час Росія взяла паузу.

Переговори політичних радників лідерів держав-учасників Нормандського формату в Берліні на крок наблизили проведення саміту. Про це в суботу, 4 липня, заявили в Офісі президента за підсумками зустрічі.

В ОП повідомили, що переговори в Берліні тривали 11 годин. У них з української сторони брали участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак і віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков.

Читайте також:  Шмигаль назвав умову для відкриття кордонів

Зазначається, що Україна, Франція та Німеччина продемонстрували готовність докласти максимум зусиль для виконання домовленостей Нормандської четвірки, досягнутих в Парижі, і наблизити проведення саміту в Берліні, в той же час Росія взяла паузу.

“Домовленості Паризького саміту лідерів держав – учасників Нормандського формату повинні бути виконані. Україна, а також її партнери з Нормандського формату, Франція і Німеччина продемонстрували готовність докласти для цього максимум зусиль”, – наголосила українська делегація.

При цьому наголошується, що російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України, Франції та Німеччини.

Учасники зустрічі детально обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих лідерами держав Нормандської четвірки за результатами саміту в Парижі в грудні 2019 року, і виділили низку невідкладних завдань, які повинні бути реалізовані в рамках роботи під час найближчих засідань Тристоронньої контактної групи для прискорення переговорного процесу та створення передумов для проведення наступного саміту в нормандському форматі в Берліні.

Читайте також:  США посилюють правила видачі робочих віз

Також учасники зустрічі погодилися, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав Нормандського формату. Зокрема, сторони зійшлися на думці про необхідність реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

В ОП додали, що найближчим часом сторонами буде узгоджений порядок дня для роботи ТКГ з метою зближення позицій для проведення саміту в Берліні.

Залишити коментар