Наука

Вчені розрахували вік собак в порівнянні з людиною

Собака

Вчені з Каліфорнійського Університету в Сан-Дієго запропонували метод розрахунку віку собаки по відношенню до віку людини, на основі геномних характеристик. Виявилося, що стара звична формула – один рік за сім зовсім не вірна.

Дослідники звернулися до молекулярного рівня, з’ясувавши як старіють клітини кращих друзів людини. В ході життя як у собаки. так і у людини ДНК значно не змінюється. Але в той же час змінюються так звані метилюючі мітки. Вчені проаналізували дані 104 лабрадорів різного віку – від цуценят, віком в кілька тижнів, до 16 літніх «пенсіонерів» і порівняли зміни в структурі метилювання з людьми.

Читайте також:  Чорна діра в центрі нашої галактики стає активнішою

На думку дослідників, таким чином, були створені своєрідні епігенетичні годинники, які допомагають визначити вік клітин і тканин на основі геномних характеристик. Згідно з новою формулою, собака віком в один рік відповідає 30 років людини, а 4 річна собака порівнянна з 52 людськими роками. Середня тривалість життя лабрадора в 12 років відповідає людським 70 років. Тобто собаки починають швидше старіти на молекулярному рівні, але потім процес сповільнюється.

Коментуючи результати дослідження, вчені вважають, що вони особливо будуть корисні ветеринарам. Але в той же час і просто господар може тепер краще розуміти свого чотириногого друга.

Читайте також:  Створено універсальний полімер, який можна переробляти вічно

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан Дієго запропонували свій метод розрахунку віку собаки щодо віку людини, на основі геномних характеристик. Виявилося, що стара звична формула – один рік за сім зовсім не вірна.

За словами одного з авторів дослідження Тіни Ван, це дозволить нам зрозуміти, що наші вірні супутники не такі молоді, як ми часто схильні думати. Ми сподіваємося в майбутньому протестувати результати і на інших породах собак.

Залишити коментар