Економіка

Транзит газу через Україну впав на 45%

Газ

З початку року Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких за підсумками півріччя використав 78%.

За шість місяців 2020 року Оператор ГТС України відповідно до нової транзитної угоди між Нафтогазом і Газпромом протранзитував 24,9 млрд куб. м газу. Це на 45% менше, ніж у першому півріччі минулого року – 45,1 млрд куб. м. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ в середу, 1 липня.

Відзначається, що з початку року Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких за підсумками півріччя використав 78%. Зі свого боку ОГТСУ виконує всі добові заявки і надалі буде забезпечувати безперебійність транспортування газу в європейські країни.

Читайте також:  Оптова ціна електроенергії підскочила на 82%

“У західному напрямку було протранзитовано 22,9 млрд куб. м газу. Зокрема, в Польщу – 18 млрд куб. м, Словаччину – 16,9 млрд куб. м, Угорщину – 4,2 млрд куб. м. У трансбалканському напрямку транзит становить 1,9 млрд куб. м, з них 0,4 млрд куб. м – в Румунію і 1,5 млрд куб. м – в Молдову”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що в першому півріччі 2020 року в режимі short-haul були здійснені тестові транзитні операції за маршрутами Словаччина-Угорщина, Словаччина-Польща та Угорщина-Словаччина, а також – з митного складу в Словаччину, Польщу та Угорщину.

Читайте також:  Ціни на газ в Європі знову зростають

Транзит газу