Політика

Україна в ООН засудила проведення російського референдуму в Криму і “ЛДНР”

ООН

Результати референдуму будуть недійсними через участь у ньому громадян України, яким примусово видали російські паспорти, заявив український постпред в ООН.

Представництво України в ООН засудило проведення Росією референдуму в анексованому Криму, а також на тимчасово непідконтрольних Києву частинах Донецької та Луганської областей. Референдум стосувався поправок до російської конституції. Про це постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив в офіційному листі до генсека ООН, передає Укрінформ.

Читайте також:  З'явилася реакція МВФ на догану заступникам голови НБУ

“Україна рішуче засуджує “голосування” на тимчасово окупованих українських територіях і впевнена, що воно суперечить основним нормам і принципам міжнародного права, в тому числі, Статуту ООН та Резолюції ГА ООН 68/262 “Територіальна цілісність України”, а також українському законодавству”, – заявив український постпред.

У зв’язку з цим він закликав усі країни-члени ООН, а також органи та агентства ООН засудити проведення “голосування” на тимчасово окупованих територіях України.

Український дипломат наголосив, що участь громадян України в такому “референдумі” з використанням примусово виданих Росією паспортів на тимчасово окупованих українських територіях спотворює результати всеросійського голосування.

“Ці “результати” будуть недійсними і не будуть мати юридичних наслідків”, – зазначив представник України.

Читайте також:  ЄС не планує подальшої євроінтеграції України - посол

Дипломат наголосив, що Автономна Республіка Крим і місто Севастополь є і залишаться невід’ємною частиною суверенної Української держави і підпадають під дію Конституції і законів України.

Залишити коментар