Суспільство

Озвучена ціна на американські ліки проти коронавірусу

Ліки

Американська біофармацевтичних компанія Gilead Sciences оголосила вартість свого препарату від коронавірусу. Загальний курс лікування на 5 днів матиме цінник в 2340 доларів.

До вересня препарат ремдесивір буде продаватися тільки в США. Вартість повного курсу лікування для людей з приватною страховкою становить 3120 доларів, за ампулу — 520 доларів. Для пацієнтів з державною страховкою, а також для хворих з інших країн ціна препарату становитиме 2340 доларів за курс і 390 за один флакон.

Читайте також:  У Мінфіні розповіли, що стримує торгівлю з ЄС

Ремдесивір був схвалений на початку травня для лікування коронавірусу в США. Хоча спочатку препарат був розроблений для боротьби з лихоманкою Ебола, проти цього захворювання він не зміг показати видимих результатів. Зате пізніше ліки дало ефект при лікуванні інфекцій SARS і MERS.

Велике клінічне дослідження Національного інституту алергології та інфекційних захворювань показало, що препарат скорочував час відновлення в середньому на чотири дні, проте ніяк не впливав на кількість смертельних випадків.

Оскільки в США існує досить велика мережа страхових установ, значимість ремдесивіра не тільки в його користі для пацієнта, але і для системи охорони здоров’я.

Читайте також:  В Україні вже понад 20 тисяч жертв COVID-19

“Виходячи з прикладу США, більш рання виписка з лікарні заощадить для неї приблизно 12 тисяч доларів на одного пацієнта”, – йдеться в повідомленні генерального директора Gilead Sciences Деніела О’дея.

З моменту отримання дозволу на екстрене застосування препарату Gilead Sciences передав ремдесивір в лікарні для лікування пацієнтів. Останні партії пожертвуваних ліків були розподілені в понеділок, 29 червня.