Економіка

Україна забезпечить інвесторів “нянями”

Зеленський і Шмигаль

Бізнесу, який побажав інвестувати гроші в Україну, будуть виділяти інвестиційного менеджера, який буде супроводжувати проекти.

В Офісі президента представили законопроект про підтримку і стимулювання інвестицій – закон “про інвестиційних нянь”. Презентація відбулася на засіданні Національної ради реформ, яке пройшло під головуванням президента України Володимира Зеленського. Про це, у вівторок, 30 червня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

За словами заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, мова йде про підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 мільйонів євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж в регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Ці інвестори отримають прямий договір з урядом.

Читайте також:  Ахметов очолив рейтинг найбагатших українців

“Вони отримають десятирічну перспективу і гарантію стабільності”, – підкреслила Ковалів.

Як повідомляють в Офісі президента, інвестиційний менеджер буде супроводжувати бізнес-проекти від початку до їх закінчення. Також інвестори отримають до 30% вартості інвестицій з різними наборами стимулів.

“Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули”, – зазначила Ковалів.

За її словами, законопроект вже обговорили з урядом, профільними комітетами Верховної Ради і Національною інвестиційною радою. Він готовий до винесення на розгляд парламенту.