Аналітика

Як досягти поставленої мети: Уроки від Азнера Раджа

Досягнення своєї мети

Щоб бути успішним, мало поставити перед собою мету, важливо ще знайти спосіб її досягнення. Ділимося з вами уроками досягнення мети від успішного канадського бізнесмена Азнера Раджу. Ражду у своєму блозі розповів, як досягти мети, слідуючи всього лише декільком простим крокам.

Одного разу Раджу відвідав свого друга. Зав’язалася розмова про бізнес, яким один володів протягом 2 років. Друг був дуже розчарований, оскільки його бізнес не розвивався так швидко, як йому хотілося б. Після того, як Раджу покинув будинок свого друга, він почав всерйоз розмірковувати над тим, чому його друг не може добитися успіху, і, здається, йому вдалося з’ясувати причину.

Існує 5 кроків для досягнення будь-якої мети. Якщо ви не виконаєте один з них (як один Раджу), то навряд чи зможете досягти бажаного результату.

У чому ж суть цих п’яти кроків?

Крок 1: Чітко сформулюйте довгострокову мету і проставте її дедлайн

В ясності сила. Якщо ви не зрозумієте на всі 100%, чого хочете досягти, у вас ніколи не вийде цього досягти. У першу чергу переконайтеся, що ваша мета – особлива, чітка, вимірна, а також визначте бажану дату її досягнення.

Пропонуємо кілька прикладів хороших довгострокових цілей, що відображають цю точку зору:

 • Я хочу скинути 10 кг до 31 грудня 2015
 • Я хочу заробити в своєму бізнесі 1 млн гривень до 10 січня 2016
 • Я хочу мати на 3 вільних години більше в тиждень до 15 вересня 2015

Першочергова помилка багатьох людей у ​​тому, що вони ставлять перед собою занадто розмиті цілі. Наприклад: “Я хочу скинути зайву вагу” або “Я хочу заробити більше грошей”, або “Я хочу мати більше вільного часу” та ін., Але ці слова не звучать по-особливому.

Ще одна ситуація для роздумів. Уявіть, що ви робите замовлення на Amazon. Для цього вам потрібно з’ясувати:

 1. Що конкретно ви хочете купити
 2. Потрібну кількість товару
 3. Бажаний термін поставки товару

Іншими словами, якщо ви хочете зробити замовлення, вам потрібно точно пояснити, що ви хочете, назвати конкретне число (тобто кількість) і дату отримання товару. Якщо ви не зробите цього, Amazon не прийме ваше замовлення і ви не отримаєте те, що хочете.

Ця ідея застосовна також і до масштабних цілей.

Для того, щоб домогтися бажаного довгострокового результату, ви повинні на 100% з’ясувати суть своєї мети, дату її досягнення і спосіб її досягнення.

Без цих трьох компонентів ви не зможете зрозуміти, як досягти мети.

Крок 2: розділіть вашу довгострокову мету на кілька менших

Коли ви поставили довгострокову мету, вам потрібно розділити її на середньострокові і короткострокові цілі. Найкраще рішення для вас – роздробіть вашу довгострокову мету на:

 • щомісячні цілі (середньострокові)
 • щотижневі цілі (короткострокові)

Дозвольте навести один приклад. З лютого по серпень 2014 року у мого знайомого була довгострокова мета: заробити 145 тис. доларів в бізнесі з миття вікон. Це вдвічі більше, ніж він заробив в попередньому році. Оскільки мета була вельми великою і амбітною, знайомий розділив її на щомісячні та щотижневі плани продажів.

Цей крок був дуже важливий, адже коли він став перевіряти свою довгострокову мету через щотижневі та щомісячні орієнтири, це зробило довгострокову мету більш керованою і менш приголомшливою. Це – одна з основних причин успішності ідей в бізнесі в 2014 році, і саме тому він постійно домагається (або майже домагається) всіх своїх щорічних бізнес-цілей протягом останніх 4-х років.

Крок 3: побудуйте план для досягнення щотижневих цілей і дотримуйтеся його

Тепер, коли ви знаєте, що потрібно робити протягом тижня і місяця, настав час створити план досягнення цих короткострокових цілей.

Найголовніше на цій стадії – пам’ятати, що вам не варто витрачати надто багато часу, намагаючись вигадати ідеальний план. Якщо ви намагаєтеся це зробити, ймовірно, на план ви витратите більше часу, ніж на його втілення.

Мій знаковий зробив таку помилку, коли в 2011 році вперше зайнявся бізнесом з миття вікон. У той час своєї щотижневою метою він бачив збільшення продажів послуг через телефонний маркетинг. На жаль, на ранніх стадіях він часто втрачав свої цілі. Одна з причин цього – те, що він годинами безперервно сидів, плануючи, що саме хоче сказати кожному покупцеві, щоб продати послугу. У підсумку знайомий робив недостатньо дзвінків впродовж тижня, тому не мало значення, наскільки чудово він звучав по телефону, все одно він не домагався щотижневих цілей через те, що занадто мало говорив з потенційними клієнтами.

Іншими словами, знайомий упускав свої цілі тому, що дуже багато часу відводив на планування і занадто мало на конкретні дії, в його випадку – на телефонні продажі.

Вам не потрібен ідеальний план, щоб досягти результату. Все, що вам треба, – достойний план і бажання слідувати йому.

Крок 4-5: перевірте результат і створіть план на наступний тиждень

Щоб переконатися, що ви завжди рухаєтеся до вашої довгострокової мети, необхідно щотижня перевіряти ваш результат і розписувати план на наступний тиждень. Пропоную вам перелік питань, які ви повинні задати собі в процесі щотижневої перевірки:

 1. Чи досягли ви щотижневої мети? Якщо так, то що саме дозволило вам досягти мети? Якщо ні, то що ви зробили не так?
 2. Які уроки ви винесли з минулого тижня?
 3. Що є вашою метою на цьому тижні?
 4. Який ваш план для досягнення мети на цьому тижні?
 5. Виходячи з уроків минулого тижня, які зміни або корективи вам необхідно внести в ваш план на цьому тижні?

Цей крок потрібно повторювати щотижня. Якщо ви цього не зробите, то втратите мотивацію і припините працювати на досягнення вашої довгострокової мети.

Інакше кажучи, якщо повторення цього кроку не стане вашою звичкою, ви не досягнете успіху. Так що зробіть собі таку послугу і не забувайте рухатися вперед!

Ось такий простий 5-кроковий процес для досягнення фактично будь-якої мети. Підсумуємо:

 1. Поставте довгострокову мету і визначте бажану дату її досягнення
 2. Розділіть вашу мету на короткострокові і середньострокові цілі (щотижневі та щомісячні)
 3. Придумайте план для досягнення щотижневих цілей
 4. Перевіряйте ваші результати в кінці тижня
 5. Поставте нову мету для наступного тижня і створіть план, щоб її добитися
 6. Повторюйте кроки 4-5 щотижня

Сподіваємося, дана інформація буде для вас корисною! Вона допомогла багатьом людям досягти своїх цілей за останні кілька років, тому запевняємо, що вона також може допомогти і вам.

Залишити коментар