Політика

Названо дату розшифровки самописців літака МАУ

Літак МАУ

Чорні скриньки вже направили з Ірану до Франції. Розшифровувати дані буде французька сторона під контролем іранської команди.

Ірану і Франції вдалося узгодити дату початку розшифровки “чорних скриньок” зі збитого літака МАУ. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд, передає ISNA.

“Іранська організація цивільної авіації (CAO) провела необхідну переписку із французьким бюро з розслідування й аналізу авіаційних подій, й угоду майже завершено”, – заявив Бахарванд.

Читайте також:  В ОБСЄ назвали основну причину загибелі мирних жителів Донбасу

Дипломат додав, що якщо не відбудеться “ніяких несподіваних подій”, робота над читанням розпочнеться 20 липня 2020 року. Чиновник також стверджує, що команда експертів і технічних фахівців з Ірану буде керувати дослідницькою роботою, і читання інформації буде також здійснюватися під керівництвом і контролем іранської команди.

“Звичайно, інші країни, так чи інакше пов’язані із цією трагічною подією, можуть направити свого представника до Франції як спостерігача”, – підсумував Бахарванд.

Раніше представник Ірану в міжнародній організації цивільної авіації (IKAO) Фархад Парвареш повідомив, що Іран запросив допомогу у BEA в розшифровці “чорних скриньок” збитого під Тегераном літака Boeing компанії МАУ.