Політика

Сенатор США запропонував викупити у Туреччини С-400

c-400

Купівля російських зенітних ракетних систем дозволить Вашингтону й Анкарі вийти з тупикової ситуації, вважає республіканець Джон Тьюн.

Сенатор-республіканець Джон Тьюн запропонував купити російські зенітні ракетні системи С-400 у Туреччині і тим самим вирішити протиріччя з Анкарою. Про це 29 червня повідомило видання Defense News.

Зазначається, що Тьюн ініціював внесення поправки до закону про бюджетні асигнування на національну оборону на 2021 фінансовий рік. Вона передбачає викуп наявних у Туреччини комплексів С-400 за рахунок бюджету Сухопутних військ США.

Читайте також:  Банк Англії задовольнив запит НБУ щодо ПриватБанку

Угода повинна відбутися за умови, що Анкара не буде купувати на виручені кошти інше військове обладнання, несумісне з вимогою НАТО.

У свою чергу голова комітету з міжнародних відносин Сенату Джим Ріш вніс поправку, яка зобов’язує адміністрацію Дональда Трампа ввести санкції відповідно до закону CAATSA щодо Туреччини протягом 30 днів після прийняття закону про бюджетні асигнування на національну оборону на 2021 фінансовий рік.

Видання скептично оцінює ймовірність набуття чинності обох поправок. Навіть якщо вони будуть узгоджені Сенатом, є ймовірність, що ініціативи не схвалить Палата представників США.