Наука

Медики навчилися загоювати внутрішні органи за допомогою спеціального скотча

Медичний скотч

Багато людей вважають скотч одним з головних винаходів людства. За допомогою такої стрічки можна склеїти і полагодити що завгодно. Ну, або майже все. Дослідники Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили особливий аналог скотча, здатний заклеювати порізи і загоювати внутрішні органи без використання традиційних швів.

Всі існуючі скотчі не вміють приклеюватися до вологих поверхонь. Мало того, навіть якщо це обмеження обійти за рахунок використання вати або спеціальних підкладок, відклеювання від рани буде супроводжуватися неприємними відчуттями. Дослідники з MIT розповіли про створення хірургічної клейкої стрічки, здатної прилипати до вологих поверхонь, таких як органи, і, що більш важливо, безпечно видалятися, коли в ній більше немає необхідності.

Читайте також:  Марсохід Perseverance відзвітував про нове відкриття [ФОТО]

Медичний скотч

Клейка стрічка створена з поліакрилової кислоти з включеннями зі складних ефірів (NHS). Під час контакту з органом матеріал поглинає надлишок рідини і утворює м’які водневі зв’язки з тканиною. У цей момент складні ефіри допомагають сформувати більш міцну зв’язок з білками на поверхні тканини. Ефективність хірургічного скотча виявилася настільки висока, що виникла проблема з його видаленням. Однак дослідникам вдалося створити спеціальний розчин, при нанесенні якого клей перетворюється в слизький гель, а стрічка без проблем знімається, навіть якщо вона була з’єднана з органом протягом тривалого часу.

Медичний скотч

Вчені вже відзвітували про успішні експерименти над органами свині: серцем, легенями і кишечником. Дослідники вважають, що в майбутньому такі стрічки можна буде використовувати в хірургічних операціях для швидкої зупинки кровотеч, а також в місцях, де накладення швів проблематично.

Читайте також:  Біорозкладана пов'язка прискорює відновлення зламаних кісток

Джерело: newatlas.com