Аналітика

Рейтинг мільярдерів світу

Forbes

Пропонуємо вашій увазі 15 багатих і могутніх з цього списку.

Білл Гейтс

Біл Гейтс

Країна: США

Рейтинг Forbes: 1 місце

Стан: $ 76,4 млрд

Рід діяльності. Білл Гейтс – творець Microsoft. Кинув навчання в Гарварді для того, щоб втілювати свої ідеї. Вищої освіти немає. Активно займається благодійністю – Гейтс творець фонду Gates Foundation і автор “Щорічного послання Білла Гейтса”. У ньому він розповідає про те, які досягнення були досягнуті благодійною організацією, що належить йому і його дружині, а так само про те, які плани він збирається реалізувати найближчим часом. На сьогоднішній день вже опубліковано 7 послань. Гейтс – один з рекордсменів за обсягом коштів, які передані на благодійність.

Амансіо Ортега

Амансіо Ортега

Країна: Іспанія

Рейтинг Forbes: 2 місце

Стан: $ 61,1 млрд

Рід діяльності. У 1975 році започаткував бренд “Zara” разом з колишньою дружиною Розалією Мірою. Ортега найбагатша людина Іспанії, магнат роздрібної торгівлі, контролює більшу частину поставок. Тільки за п’ять років (з 2009-по 2014 рр.) він зміг заробити 45 млрд доларів. Всі гроші Ортега інвестує в нерухомість в різних куточках світу.

Карлос Слім

Карлос Слім

Країна: Мексика

Рейтинг Forbes: 5 місце

Стан: $ 47,4 млрд

Рід діяльності. Карлос Слім Елу – голова ради директорів і засновник мексиканської холдингової компанії Grupo Carso. Був найбагатшою людиною в світі (в період 2010-2013 років). Однак в 2015 році стан мексиканця, який довгий час входить в число найбагатших жителів Землі, скоротився майже на $ 20 млрд! Незважаючи на збитки, Елу в 2015 році став акціонером газети The New York Times. Також Карлос володіє América Móvil – мексиканським телекомунікаційним холдингом, однією з найбільших компаній в Латинській Америці.

Ліліан Бетанкур

Ліліан Бетанкур

Країна: Франція

Рейтинг Forbes: 11 місце

Стан: $ 36, 3 млрд

Рід діяльності. Ліліан поповнила список найзаможніших людей, коли купила у Nestle ще 8% L’Oreal, сімейної косметичної компанії. В силу своїх років Бетанкур вже відійшла від управління компанією, заснованої її батьком. Сьогодні Бетанкур знаходиться на 2-му місці в списку найбагатших жінок світу і на 11-му серед найбагатших людей планети.

Ван Цзяньлінь

Ван Цзяньлінь

Країна: Китай

Рейтинг Forbes: 22 місце

Стан: $ 24,4 млрд

Рід діяльності. Засновник китайської девелоперської компанії Dalian Wanda Group Ван Цзяньлінь заробив багатомільярдні статки на будівництві торгових центрів. Тепер він будує китайський Голлівуд і китайські Діснейленди. Ван Цзяньлінь контролює 125 торгових центрів, 68 п’ятизіркових готелів і мережу кінотеатрів Wanda Cinema Line. У минулому році він став власником 20% іспанської футбольної команди Atletico Madrid.

Девід Томсон

Девід Томсон

Країна: Канада

Рейтинг Forbes: 29 місце

Стан: $ 23 млрд

Рід діяльності. Канадський медіа-магнат Девід Томсон свого часу прославився як один з найбільш закритих для ЗМІ бізнесменів. Девід Томсон – голова медіа- та видавничої компанії “Thomson Reuters”. Бізнесом в інтересах сім’ї управляє приватний холдинг “Woodbridge”, якому належать 57% акцій. До того ж Томсон має частку в готельних мережах Strategic & Resorts і The Globe and Mail, а також володіє частиною хокейної команди Winnipeg Jets.Главное захоплення Томсона – живопис, він патрон Галереї мистецтв в Онтаріо і власник найбільшої приватної колекції картин Констебл.

Читайте також:  18 цитат відомих людей про сім'ю і дружбу

Принц аль-Валід бен Талал Аль Сауд

Принц аль-Валід бен Талал Аль Сауд

Країна: Саудівська Аравія

Рейтинг Forbes: 40 місце

Стан: $ 17,6 млрд

Рід діяльності. Принцу аль-Валіду вдалося перетворити $ 300 000 кредиту, який дістав від батька, в $ 32 млрд особистого стану аль-Валід – член Саудівської королівської родини, підприємець і міжнародний інвестор. Володіє частками в приватних і державних компаніях в Європі, США, на Близькому сході найчастіше через компанію Kingdom Holding Co. У 2015 році аль-Валід бен Талал заявив, що за прикладом Білла і Мелінди Гейтс пожертвує на благодійність свої статки, які він оцінив в $ 32 млрд. На Близькому Сході це перша публічна відмова мільярдера від свого багатства.

Данін Чераванонт

Данін Чераванонт

Країна: Таїланд

Рейтинг Forbes: 45 місце

Стан: $ 16,8 млрд

Рід діяльності. Данін Череванонт, 78-річний мільярдер, який очолив список найзаможніших тайських підприємців, один з власників Charoen Pokphand (СР). Сharoen Pokphand Group – один з найбільших конгломератів в Азії, працює в сільському господарстві, телекомунікації, маркетингу, дистрибуції та логістики, міжнародної торгівлі, нафтохімії, майно, інтеграції культур, страхування, автомобільному бізнесі.

Михайло Фрідман

Михайло Фрідман

Країна: Росія

Рейтинг Forbes: 67 місце

Стан: $ 12,9 млрд

Рід діяльності. Михайло Фрідман, уродженець України і громадянин Ізраїля – голова ради директорів LetterOne Holdings, член ради директорів нафтової компанії ТНК-ВР і наглядової ради “Альфа-Групп.Сюда входять ” Альфа-банк “,” Альфа-Капітал “,” Альфа Страхування “,” Альфа-Еко “, X5 Retail Group, Росводоканал, Altimo і ін. У травні 2003 року Михайло Фрідман отримав у Вашингтоні (США) нагороду ” Золоте блюдо ” Американської академії досягнень. Ця нагорода присуджується відомим політикам, діячам бізнесу, економіки, культури і мистецтва різних країн, які стали прикладом для молоді всього світу.

Килда Кірк Крістіансен

Килда Кірк Крістіансен

Країна: Данія

Рейтинг Forbes: 68 місце

Стан: $ 12,8 млрд

Рід діяльності. Самий багатий датчанин – Килда Кірк Крістіансен зробив свій статок на конструкторі “Лего”. Він – онук Оле Кирка Крістіансена, який створив іграшкову компанію. Килда був виконавчим директором компанії, що випускає дитячі конструктори, чверть століття, до 2004 року. Представник третього покоління власників цього приватного бізнесу в даний час володіє 75% акцій компанії. Крістіансен інвестує в Merlin Entertainments, а ще він володіє рядом розважальних закладів на кшталт Музею воскових фігур мадам Тюссо.

Лі Кун Хі

Лі Кун Хі

Країна: Південна Корея

Читайте також:  У відпустку - без проблем: Як правильно вибрати турстрахівку

Рейтинг Forbes: 116 місце

Стан: $ 9,1 млрд

Рід діяльності. Лі Кун-Хі – відомий корейський мільярдер, колишній голова правління знаменитого великого концерну Samsung Group. У 2014 році після серцевого нападу почав поступово передавати повноваження управління компанією своєму синові Лі Чже Яну. Річний обсяг продажів південнокорейського гіганта більше, ніж економіка Сінгапуру, або 20% ВВП Південної Кореї.

Луїс Карлос Сармьенто

Луїс Карлос Сармьенто

Країна: Колумбія

Рейтинг Forbes: 131-e місце

Стан: $ 8,5 млрд

Рід діяльності. Сармьенто засновник, мажоритарний акціонер і президент великого банківського конгломерату Grupo Aval. Він заснував холдингову компанію Grupo Aval, щоб зібрати воєдино свої банківські, телекомунікаційні та інтереси в сфері нерухомості. Основу компанії складають чотири великих банки, а також інші фінансові корпорації. Сарм’єнто вважають одним з найбільш розумних колумбійських підприємців з досить консервативними управлінськими методами. Імперія Grupo Aval, якої він як і раніше управляє, постачальник третини всіх банківських послуг в Колумбії.

Джон Фредріксен

Джон Фредріксен

Країна: Кіпр

Рейтинг Forbes: 142 місце

Стан: $ 8 млрд

Рід діяльності. Джона Фрідрексена можна вважати найбагатшим норвежцем, хоча зараз він є громадянином Кіпру і живе на середземноморському острові. Своїми мільярдами він зобов’язаний чорному золоту. Фредріксен – один з найбільших на планеті нафтових баронів. Він зробив величезні гроші на транспортуванні нафти під час війни між Іраном і Іраком (1980-1988). У минулому році він продав велику частину своєї частки в транспортуванні газу компанії Golar за 1,8 млрд доларів. Зараз Фрідріксен планує злиття суховантажних компаній Golden Ocean і Knightsbridge.

Нікі Оппенгеймер

Нікі Оппенгеймер

Країна: Південна Африка

Рейтинг Forbes: 183 місце

Стан: $ 6,5 млрд

Рід діяльності. Нікі Оппенхеймер колишній власник найбільшої в світі корпорації De Beers з виробництва обробці і видобутку алмазів. В кінці 2011 року Оппенгеймер прийняв рішення продати компанії Anglo American належать родині 40% акцій у видобувній алмази компанії DeBeers за $ 5,1 млрд. У липні 2012 року угода отримала схвалення регулятора, що поклало кінець 85-річної історії сімейного бізнесу Оппенгеймерів – алмазів. Оппенгеймер також брав участь в ініціативі Diamond Route, де були виділені 250 тис. га землі навколо алмазних рудників.

Рінат Ахметов

Рінат Ахметов

Країна: Україна

Рейтинг Forbes: 270 місце

Стан: $ 4,9 млрд

Рід діяльності. Рінат Ахметов – бізнесмен, очолює число заможних українців, власник найбільшої в Україні компанії, що управляє System Capital Management, футбольного клубу “Шахтар”. Енергетична компанія ДТЕК і виробник сталі Метівест становлять чисту вартість його активів. Нинішня ситуація на ринку нафти негативно позначається на добробуті Ахметова. У 2016 році Група “Метінвест” Ріната Ахметова продає 49% кіпрської компанії Black Iron (Cyprus), яка володіє Шимановским родовищем залізних руд в Кривому Розі.

Залишити коментар