Політика

Вибори в Польщі: Опубліковані екзит-поли

Анджей Дуда

Офіційні підсумки виборів Державна виборча комісія планує оголосити до 1 липня. Другий тур повинен відбутися в республіці 12 липня.

Як випливає з екзитполів, до другого туру, який повинен відбутися в республіці 12 липня, проходять діючий польський лідер Анджей Дуда, який набрав, за попередніми даними, 41,8% голосів, і мер Варшави Рафал Тшасковський, що представляє найбільшу польську опозиційну партію “Громадянська платформа”, з 30,4%, повідомляє ТАСС.

На третьому місці – незалежний кандидат журналіст Шимон Холовня, набирає 13,3%, на четвертому – представник партії “Конфедерація” Кшиштоф Босак з 7,4%. П’яте місце зайняв кандидат лівих сил Роберт Бедронь з 2,9%, а шосте – лідер Польської селянської партії Владислав Косиняк-Камиш з 2,6%. Ще п’ять кандидатів не користуються широкою підтримкою виборців.

Читайте також:  США спростували дані про відміну допомоги Україні

Офіційні підсумки виборів Державна виборча комісія планує оголосити до 1 липня. Все буде залежати від швидкості надходження звітів від регіональних виборчих комісій, в тому числі розташованих за кордоном.

Явка виборців склала рекордні 62,9%, свідчать дані екзит-полу, поширені Польським телебаченням.

У 2010 році на виборах президента Польщі явка була 54,94%, а в 2015 році – 48,96%.