Наука

NASA показало зміни на Сонці за останні 10 років [ВІДЕО]

Сонце

Вже десять років обсерваторія сонячної динаміки NASA веде невпинне спостереження за Сонцем. Весь цей час вона передавала на Землю фотографії у високій роздільній здатності. Через роки дослідники створили відео, на якому можна побачити найбільш важливі події, що відбувалися на сонці за останнє десятиліття.

Обсерваторія сонячної динаміки (SDO) включає три інструменти, об’єднані в систему. В першу чергу це пристрій, що відстежує екстремальне ультрафіолетове випромінювання нашої зірки. У руках дослідників також є геліосейсмічний і магнітний томографи, що виконують вимірювання магнітного поля Сонця з високою роздільною здатністю. Третім значиться інструмент атмосферної візуалізації (AIA), провідний вивчення всього сонячного диска по семи екстремальних ультрафіолетових каналах.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

Після запуску в 2010 році NASA передбачало, що місія триватиме 5 років. Однак вона затягнулася на 10 років і не поспішає зупинятися. За цей час SDO змогла відправити на Землю 20 мільйонів гігабайт даних, включаючи 425 мільйонів зображень у високій роздільній здатності. При цьому різні інструменти здатні захоплювати зображення Сонця кожні 0,75 секунди.

На відео можна подивитися, як планети пролітають повз Сонця, як відбуваються величезні виверження і спалахи плазми, сонячні торнадо, що викликають плазмові зливи, що проносяться зі швидкістю до 300 000 кілометрів на годину. Також були помічені гігантські плазмові хвилі, що рухаються з рекордною швидкістю – до 4,8 мільйона кілометрів на годину.

Читайте також:  Вчені виявили у алмазу незвичайну властивість

NASA повідомляє, що SDO буде працювати до тих пір, поки інструменти не прийдуть в непридатність. Крім того, скоро буде запущена нова місія, що працює на похилій орбіті, що дозволить створювати тривимірні зображення поверхні Сонця, а також побачити його полярні області.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар