Наука

Зафіксована найдовша блискавка в світі протяжністю 700 км

Блискавки

Метеорологи оголосили про те, що зафіксовано найдовший удар блискавки за всю історію – розряд пронизав небеса на фантастичні 700 кілометрів!

700 кілометрів – це відстань між великими європейськими містами, наприклад від Лондона до швейцарського Базеля. Нагадаємо, що попередній рекорд становив “всього” 321 км, а сама блискавка була зафіксована 20 червня 2007 року в штаті Оклахома.

Комітет експертів ВМО з екстремальних погодних і кліматичних явищ також повідомив про новий світовий рекорд за тривалістю спалаху блискавки: один спалах безперервно гілкувався в небі над Північною Аргентиною протягом 16,73 секунд; сталося це 4 березня 2019 року. Попередній рекорд тривалості також був набагато меншим – 7,74 секунди, під час грози 30 серпня 2012 року на півдні Франції.

Читайте також:  Вчені назвали ймовірний рік зникнення білих ведмедів

Рендалл Червені, головний доповідач в експертному комітеті ВМО, зазначив “екстраординарні показники одиничних спалахів блискавок”, зазначивши, що в міру вдосконалення технологій і датчиків вченим може пощастити засікти ще більш протяжні і довгі блискавки. Агентство ООН іноді виявляє химерні віхи, пов’язані з погодою. Наприклад, в 2016 році воно зареєструвало рекордний вимір рівня хвиль Північної Атлантики — вода піднялася на 19 метрів, вище шестиповерхової будівлі.

Всі подібні записи зберігаються в архіві екстремальних погодних і кліматичних явищ ВМО. В даний час архів включає в себе дві інші крайності, пов’язані з блискавкою. Одна з них стосується найбільшого числа людей, убитих прямим попаданням блискавки: в Зімбабве в 1975 році блискавка вбила 21 людини, які скупчилися в хатині для «більшої безпеки».

Читайте також:  Підраховано, скільки видів тварин зникне до 2100 року

Інша крайність стосується статистики людей, убитих наслідками удару блискавки. Так, 469 людей загинули в Дронку, Єгипет, після того, як блискавка вдарила по ряду нафтових резервуарів. В результаті цього в 1994 році палаюча нафта буквально затопила місто!

Залишити коментар