Суспільство

Приватний шахтар знайшов два найбільших танзаніта і став мільйонером

Санініу Лайзер

Танзанія – унікальне місце походження рідкісного дорогоцінного каменю танзаніту. Знайти його нелегко, а коштує він дуже дорого. Днями шахтар Санініу Лайзером зміг знайти два мінерали, які є найбільшими за всю історію.

Досі найбільшим знайденим каменем був танзаніт вагою в 3,3 кілограма. Санініу Лайзер виявив відразу ж два мінерали загальною вагою в 15 кілограм! Міністерство гірничодобувної промисловості країни викупило дорогоцінні камені у шахтаря за 3,4 мільйонів доларів.

Читайте також:  У МОЗ пояснили, як будуть працювати школи з низькими показниками вакцинації

В інтерв’ю BBC новоспечений мільйонер, у якого чотири дружини і 30 дітей, сказав, що заб’є одну зі своїх корів, щоб відсвяткувати цю подію: «Завтра буде велика вечірка».

Що стосується своїх майбутніх планів, то шахтар коментує їх так: “я хочу побудувати торговий центр і школу поруч з моїм будинком. Тут багато бідних людей, які не можуть дозволити віддати дітей до школи. Я сам не освічений, але мені подобається, коли все йде «професійно». Тому я хотів би, щоб мої діти професійно займалися бізнесом”. Санініу Лайзер збирається продовжувати свій скромний спосіб життя і не відчуває небезпеки через свій новий “мільйонний статус”: “тут досить безпечно. Я навіть можу ходити ночами без всяких проблем”.

Танзаніт

Танзаніт

Деякі приватні шахтарі, такі як Лайзер, купують урядові ліцензії на видобуток танзаніту, але в країні також широко поширена незаконний видобуток, особливо поблизу шахт, що належать великим компаніям. Це відбувається через те, що танзаніт дуже рідкісний камінь, деякі геологи вважають, що запас цих мінералів буде вичерпаний вже через 20 років.