Наука

Виявлена перша в історії загадкова «чорна нейтронна зірка»

нейтронна зірка

У Всесвіті існують зірки різної величини і щільності. Найбільші з них при певних умовах здатні перетворюватися в чорні діри. Менш масивні об’єкти трансформуються в наднові, в кінцевому рахунку стаючи нейтронними зірками. Нещодавно був виявлений новий клас космічних тіл, які раніше вважалися неможливими.

Навіть найменші чорні діри мають масу в 5 разів більше нашого Сонця, в той час як нейтронні зірки важче його тільки в 2,5 рази. Раніше передбачалося, що всередині цих кордонів лежить щось, зване розривом маси. Астрономи визначали це як загадковий інтервал між масою чорних дір і нейтронних зірок. В ході використання нових методів спостереження дослідники з США та Італії виявили незвичайний небесний об’єкт, що має вагу в 2,6 рази більше маси Сонця. На їхню думку, це таємнича “чорна нейтронна зірка”.

Читайте також:  У пшениці поряд з Чорнобилем виявлений небезпечний рівень радіоактивних ізотопів

“Це найлегша чорна діра або найважча нейтронна зірка, яку ми коли-небудь бачили”, — повідомляють вчені.

Загадковий об’єкт був виявлений на відстані близько 800 мільйонів світлових років від Землі на етапі об’єднання з величезною чорною дірою з масою, що перевищує сонячну в 23 рази. У підсумку утворилася чорна діра, що налічує 25 сонячних мас.

Астрономи відзначають, що подібних об’єктів у Всесвіті може бути набагато більше. Крім того, виявлена аномалія може виявитися нейтронною зіркою, що зливається з чорною дірою. Остаточні висновки тільки належить зробити.

Джерело: futurism.com