Технології

Microsoft припинить підтримку Windows для нових комп’ютерів Apple

Apple Silicon

Одним з важливих анонсів Apple, зроблених на недавній конференції WWDC, став перехід лінійки Mac з процесорів Intel на власні чіпи Apple Silicon. Як виявилося, таке рішення може помітно змінити функціональність “яблучного” заліза – зокрема, під питанням опинилася можливість установки Windows на Mac в якості другої ОС за допомогою популярної утиліти Boot Camp.

За заявою Microsoft, поточна політика компанії не передбачає самостійної установки ARM-версії операційки на призначені для користувача пристрої – відповідна можливість є тільки у виробника самого обладнання по OEM-ліцензії. Таким чином, встановити Windows на нові “маки”, як раніше, покупці новинок просто не зможуть.

Читайте також:  Людині вперше в історії пересадили штучне серце

“Microsoft ліцензує Windows 10 для ARM тільки для OEM-виробників. Більше нам поки нічого сказати з цього приводу”, – зазначив представник софтмейкера в інтерв’ю журналістам.

Теоретично є й інші способи запуску редмондської операційки на комп’ютерах Mac з чіпами Apple Silicon — наприклад, через віртуальні машини VMWare або Parallels, але відсутність підтримки технології Rosetta 2 для адаптації додатків може викликати проблеми сумісності при запуску Windows-програм.

Apple і Microsoft давно співпрацюють в рамках розвитку програмного пакету Office, але доля Windows на Mac залишається під питанням — для успішної реалізації такого проекту знадобиться як мінімум зміна ліцензійної політики софтверного гіганта.

Читайте також:  Нова функція WhatsApp прискорить відправку відеороликів

Джерело: theverge.com