Технології

TikTok викрили в «підгляданні» за користувачами смартфонів

TikTok

Операційна система iOS не раз піддавалася критиці за обмежені можливості кастомізації і своєрідну політику щодо встановлюваних додатків. Але якщо першу особливість Apple вже частково виправила в новій ревізії прошивки, то друга виявилася навіть корисною — з її допомогою користувачі бета-версії iOS 14 викрили популярний сервіс TikTok в «шпигунській» діяльності.

В останніх версіях iOS користувачі отримали розширені налаштування заборони доступу додатків до того чи іншого елементу пристрою. Наприклад, якщо програма намагається використовувати GPS-модуль або камеру, система тут же повідомляє про це власнику гаджета, який повинен підтвердити або припинити вказану дію.

iOS 14 встановила ще більше таких «бар’єрів» — і, як з’ясувалося, обережність не завжди буває зайвою. Після установки “бети” свіжої прошивки один з користувачів популярного сервісу TikTok виявив, що додаток занадто часто запитує дозвіл на доступ до буфера обміну iPhone, навіть якщо він ним не користується. Відбувалося це приблизно через кожні 2-3 дотики до дисплея.

Представники TikTok вже відреагували на публікацію і заявили, що мова не про стеження за користувачами — за їхніми словами, така поведінка програми пов’язана з роботою функції захисту від спаму. Розробники пообіцяли, що незабаром випустять нову версію мобільного клієнта, в якому спірна функція буде видалена.

Джерело: ubergizmo.com

Залишити коментар