Політика

На Близькому Сході назріває нова війна – ООН

Війна

Плани Ізраїлю анексувати частину Західного берега річки Йордан можуть привести до регіонального конфлікту, попередили в організації.

Спецкоординатор ООН з близькосхідного врегулювання Микола Младенов заявив, що реалізація планів Ізраїлю щодо анексії частини Західного берега річки Йордан може спровокувати ще одну регіональну війну. Про це повідомило агентство Интерфакс.

“Ви (Ізраїль – ред.) залишите вакуум, ви виключите політичну перспективу, ви приберете позитивний порядок, і дуже швидко з’явиться хтось і заповнить (порожнечу – ред.) негативним і руйнівним порядком”, – заявив Младенов журналістам в Єрусалимі.

Читайте також:  Зеленський вимагає притягнути до відповідальності винних у здачі Криму

За його словами, можлива анексія завдасть непоправної шкоди, зверне палестинців в сторону екстремізму і може привести до регіонального конфлікту.

Раніше низка європейських і арабських країн закликали Ізраїль відмовитися від планів анексії, а Єгипет і Йорданія – єдині арабські країни, у яких є мирний договір з Ізраїлем, попередили, що переглянуть відносини в разі реалізації планів щодо Західного берега.

Залишити коментар