Наука

Світовий рівень вуглекислого газу в атмосфері побив рекорд

Забруднення

Останнім часом багато заголовків в ЗМІ по всьому світу радують раптовим зниженням викидів забруднюючих речовин в атмосферу. На жаль, цю ситуацію не можна назвати «постійною тенденцією». Кількість вуглекислого газу скоротилася через пандемію коронавірусу, проте вчені не поспішають радіти навіть короткій перерві. За останніми даними, це ніяк не вплинуло на загальний рівень забруднень.

Погодна обсерваторія на Мауна-Лоа опублікувала доповідь, в якій говориться, що вуглекислий газ в атмосфері Землі досяг сезонного піку в 417,1 ppm (середня концентрація вуглекислого газу в сухому повітрі становить 250-450 ppm) в травні 2020 року. Це є найвищим місячним показником, коли-небудь зареєстрованим.

Обсерваторія на Мауна-Лоа – атмосферна станція на Гаваях. Це місце вважається одним з кращих для взяття проб CO2, так як обсерваторія знаходиться досить далеко від будь-якого континенту. Вона розташована вище інверсійного шару, далеко від забруднень.

Геохімік Ральф Кілінг каже: “поки ми продовжуємо випромінювати рівень забруднення, він продовжує збільшуватися. Пандемія сповільнила викиди, але не настільки, щоб вони позначилися на загальних цифрах в Мауна-Лоа”.

Якщо говорити про те, які ж країни “ведуть рахунок” і виробляють найбільше CO2, то за останніми даними на 2019 рік від British Petroleum, в топ-10 входять наступні:

  1. Китай, близько 10 мільярдів тонн CO2, 27% від глобальної емісії.
  2. США, більше 5 мільярдів тонн CO2, 15% від глобальної емісії.
  3. Індія, 2,4 мільярда тонн CO2, 7,4% від глобальної емісії.
  4. Росія, 1,5 мільярда тонн CO2, 4,6% від глобальної емісії.
  5. Японія, 1,1 мільярда тонн CO2, 3,3% від глобальної емісії.
  6. Німеччина, 725 мільйонів тонн CO2, 2% від глобальної емісії.
  7. Іран, 700 мільйонів тонн CO2, 1,96% від глобальної емісії.
  8. Південна Корея, 690 мільйонів тонн CO2, 1,8% від глобальної емісії.
  9. Саудівська Аравія, 570 мільйон тонн CO2, 1,7% від глобальної емісії.
  10. Індонезія, 543 мільйонів тонн CO2, 1,7% від глобальної емісії.
Читайте також:  Виявилося, що найдавніший ударний кратер Землі виник не через падіння астероїда