Наука

Вулкан Грімсвотн може вибухнути в найближчий час

Грімсвотн

Про це попереджає професор геофізики Магнус Тумі Гудмундссон з Ісландського університету. Влада Ісландії вже провела екстрене засідання наукової ради при департаменті цивільного захисту і надзвичайних ситуацій.

Грімсвотн – найактивніший вулкан Ісландії і за останні сто років він справив більше 20 великих вивержень. У 2004 році викиди попелу з цього вулкана паралізували роботу трьох ісландських аеропортів, а наступне виверження в 2011 році порушило авіасполучення вже в декількох країнах Європи.

Сейсмічна активність Грімсвотена в цьому році значно зросла, а крім того, вчені, які проводили дослідження на місцевості, виявили вихід газів в районі кратера. На думку професора Гудмундсона, все це вказує на те, що вулкан знаходиться в останній фазі перед виверженням. Ще однією ознакою є підвищення температури грунту, що прискорює танення і рух розташованого на вулкані льодовика.

Читайте також:  З'ясувалося походження сарсенів Стоунхенджа

“Зараз рівень води в Грімсвотені досить високий. Але як тільки вода піде, ми повинні бути дуже пильні і уважно спостерігати за тим, що відбувається. Це буде явною ознакою, що Грімсвотен вже вивергається», — пояснює Гудмундссон.

Вчений вважає, що виверження може початися в самий найближчий час — протягом декількох місяців, а можливо і тижнів. Однак дуже серйозних наслідків професор не очікує: “зазвичай там бувають малі або середні виверження. До того ж Грімсветен досить віддалений від житлових районів, і тому його виверження рідко завдають серйозної шкоди. З іншого боку, є небезпека викиду і осідання попелу, що не принесе нічого хорошого ні жителям, ні сільськогосподарським тваринам”.

Залишити коментар