Смартфон

Як убезпечити смартфон від хакерів: 5 простих порад

Кіберзлочинність – проблема, яка тільки посилюється разом з розвитком інтернету і глобальною мобілізацією. Вже зараз Україна посідає перше місце у світі за кількістю інфікованих смартфонів за даними центру реагування на комунікаційні інциденти CERT-UA.

“Смартфон, як і будь-який мобільний активний мережевий пристрій, призначений для обробки і зберігання персональних даних (контакти, особисте листування, фотографії тощо), є об’єктом для атаки шахраїв. При покупці телефону слід подбати про захист особистих даних, звертаючись до всіляких засобів захисту інформації: від пароля на телефоні до використання спеціальних програм для шифрування спілкування “, – розповідає фахівець з кібербезпеки, співзасновник компанії ” Кріптософт ” Анатолій Дробаха.
Схоже, саме час розібратися, як боротися з атаками кіберзлочинців, і, головне, як їх попереджувати.

1. Будь напоготові.

Очевидний рецепт, але, від цього, не менш дієвий. Будьте уважнішими до дрібниць: не завантажуйте додатки з неофіційних джерел, не переходьте по невідомих посиланнях, вчасно оновлюйте прошивку гаджета до останньої версії і не рутуйте смартфон без гострої необхідності. Такі прості дії дозволять уникнути більшості розставлених зловмисниками пасток. Ще один момент: не зберігайте на мобільному пристрої всю важливу інформацію. Для цього існують жорсткі диски і захищені сервери. Також, не зайвим буде встановити програми антивірусного захисту, на зразок Norton Smartphone Security компанії Symantec.

2. Пароль: будь простішим, і хакери до тебе потягнуться.

Для дійсно важливих акаунтів, які містять конфіденційну інформацію варто підбирати довгі унікальні паролі з чергуванням цифр, знаків і літер у верхньому і нижньому регістрі. Пам’ятайте, що важливі паролі слід міняти не рідше, ніж раз на рік. Паролі рекомендують використовувати не тільки для захисту доступу до конкретних ресурсів або додатків, але і встановити цифрове блокування на сам апарат.

Занадто багато паролів? Використовуйте спеціальний менеджер, але тільки такий, який зберігає їх в зашифрованому вигляді, наприклад, LastPass або KeePass. Підводний камінь тут один, але досить важкий: якщо зловмисникові вдасться роздобути основний пароль, він отримає доступ до всіх інших.

3. Один пароль – добре, а два – краще.

Не лінуйтеся використовувати двоетапну аутентифікацію для входу в поштову скриньку, онлайн-сервіси та соціальні мережі. Налаштуйте такий режим в Google або Twitter, і при кожному вході з іншого пристрою від вас зажадають два пароля: основний і додатковий, який прийде на телефон SMS повідомленням.

Це досить надійний спосіб захисту, адже навіть якщо злочинець дізнається пароль, для входу на сайт йому буде потрібно ще і доступ до телефону.

Заражений смартфон

“Арсенал кіберзлочинів ширший, ніж здається: починаючи з SMS на платні номери і закінчуючи перехопленням одноразових паролів при здійсненні мобільних платежів. На жаль, українці досі не почали ставитися до питань мобільної безпеки з належною відповідальністю” – коментує керівник відділу розвитку продукту і сервісу Fly Україна Сергій Корогод.

4. Wi-Fi: небезпечні зв’язки.

Незахищена мережа – золоте дно для хакера. Краще взагалі не використовувати важливі програми, але не обмінюватися конфіденційною інформацією за межами домашніх та офісних мереж.

Користуйтеся мобільним інтернетом замість відкритого Wi-Fi і обов’язково включайте віртуальне підключення до мережі (VPN) на своєму пристрої. Не залишайте бездротові мережі в активному стані, якщо не користуєтеся ними.

Для любителів скористатися незахищеним Wi-Fi вихід теж є. Можна скористатися засобами шифрованої передачі даних між абонентами, як Cryptia або Telegram.

5. Протокол HTTPS: стороннім вхід заборонений.

Якщо в адресному полі стоїть протокол HTTP, то за всіма вашими діями в інтернеті, будь то передача паролів або суперважливої інформації, теоретично може стежити будь-хто. Використовуйте протокол HTTPS: для цього встановіть програму HTTPS Everywhere, воно зашифрує всі дані, які курсують між телефоном та інтернетом. Крім того, існують софти для безпечного серфінгу. Наприклад, TOR.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *