Економіка

Регулятор підвищив тарифи на послуги українських ПСГ

Газ

Нацкомісія підвищила тариф Укртрансгазу на зберігання і закачування газу в сховища і знизила тариф на відбір.

Нацкомісія, що регулює сферу енергетики і комунальних послуг, схвалила підвищення тарифу Укртрансгазу на послуги зі зберігання і закачування газу в сховища і зниження тарифу на відбір. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, нові тарифи вступлять в силу 1 липня.

Згідно з постановою, тариф на зберігання становитиме 0,19 грн за 1 тис. куб. м на добу (+10,5%), на закачування – 110,16 грн за 1 тис. куб. м на добу (+18,1%), відбір – 63,41 грн за 1 тис. куб. м на добу (-34,8%).

Читайте також:  НБУ: Економіка України виходить з кризи

Перегляд тарифів пов’язаний зі зміною обсягів зберігання / закачування / відбору газу і зміною основних макроекономічних показників, в т.ч. мінімальної зарплати, цін на енергоносії.

Крім того, комісія затвердила до зазначених тарифів коефіцієнт, який враховує замовлення індивідуальних послуг терміном на місяць – 1,1, а також коефіцієнт, який враховує замовлення індивідуальних послуг на добу наперед – 1,2.

Як відомо, Укртрансгаз експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною ємністю 31 млрд кубометрів. На цей момент в ПСГ закачано близько 19,5 млрд кубометрів.

Залишити коментар