Наука

NASA буде розвивати космічний туризм разом з Virgin Galactic

Virgin Galactic

NASA об’єднує зусилля з Virgin Galactic, щоб підтримати майбутнє космічного туризму. 22 червня американське космічне агентство підписало угоду з приватною компанією Virgin Galactic про розробку «програми підготовки орбітальних туристів».

Virgin Galactic-компанія, яка входить до складу Virgin Group, що планує розвиток туристичних суборбітальні польотів і запуски невеликих штучних супутників. За останніми даними заявки на “турпутівку” залишили 8 000 пасажирів. Космічний корабель SpaceShipTwo зараз проходить льотні випробування. Станом на лютий 2020 року компанія планувала початок рейсів на кінець цього року, проте можливо ця дата буде перенесена.

У 2007 році NASA і Virgin Galactic підписали меморандум про взаєморозуміння, цей документ говорив про те, що можливо одного разу вони зможуть співпрацювати. І ось цей день настав! Партнерство, укладене на цьому тижні, включає в себе “виявлення кандидатів, зацікавлених приватних польотах”. Також договір говорить про підготовку туристів-астронавтів, транспортування на космічну станцію, а також підтримку і координацію використання ресурсів космічної станції для майбутніх місій в рамках цієї програми.

Читайте також:  Вчений спрогнозував новий льодовиковий період на Землі

«Ми раді співпрацювати з NASA в рамках цієї приватної програми орбітальних космічних польотів, яка не тільки дозволить нам використовувати космічну платформу, але й запропонує нашу інфраструктуру космічної підготовки NASA та іншим агентствам», — сказав Джордж Уайтсайд, виконавчий директор Virgin Galactic.

Акції компанії Virgin Galactic піднялися на 14% після того, як вона оголосила про свою співпрацю з NASA. The Verge порівняли плани компанії з Space Adventures-фірмою, яка в 2005 році підписала меморандум з Роскосмосом про наміри щодо підбору інвесторів і космічних туристів. Також, портал вказав на те, що Virgin Galactic візьме на себе посередництво між NASA і SpaceX.

Залишити коментар