Наука

NASA показало, як заходить Сонце над іншими планетами: відео

Захід Сонця

Захід – одне з найкрасивіших явищ в природі. Хоча, можливо, ми так вважаємо тільки тому, що ніколи не бачили захід Сонця на Урані, Венері або Марсі.

Джеронімо Вільянуева, планетолог з Центру космічних польотів NASA, створив візуальну модель заходу сонця на Урані, для того щоб, коли зонд спуститься на цю крижану планету, він зміг інтерпретувати хімічний склад області за допомогою зміни світла.

Читайте також:  Апофіс наближається: кінець світу можливий в 2068 році

Захід Сонця на Урані – це насичена блакить, яка зникає в синяві з відтінками бірюзи. Цей синьо-зелений колір походить від взаємодії сонячного світла з атмосферою планети. Коли світло входить в атмосферу планети, водень, гелій і метан поглинають довгохвильову червону частину світла. Короткохвильові сині та зелені частини світла розсіюються, коли фотони відбиваються від молекул газу та інших частинок в атмосфері.

Щоб перевірити точність свого інструменту, вчений вирішив змоделювати Захід Сонця і на інших космічний об’єктах (Марс, Венера, Уран, Титан, TRAPPIST-1 e). Оскільки ці небесні тіла обертаються далеко від сонячного світла, під час заходу сонця фотони розсіюються в різних напрямках залежно від їх енергії та типів молекул в атмосфері. В результаті на кожному об’єкті виходить своя унікальна палітра кольорів.

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

У відео можна побачити захід через надширокий об’єктив камери. Біла крапка представляє розташування Сонця.

Ці моделі небес з різних космічних об’єктів тепер є новою функцією онлайн-інструменту під назвою “Генератор планетарного спектра”. Він допомагає вченим відтворити, як світло передається через атмосфери планет, екзопланет, місяців і комет, щоб зрозуміти, з чого складаються їх атмосфери і поверхні.