Технології

Японський суперкомп’ютер на ARM визнали найпотужнішим у світі

Фугаку

За звання володаря найпродуктивнішого в світі заліза змагаються не тільки геймери. Оновлений рейтинг найпотужніших суперкомп’ютерів нещодавно очолила розробка з Японії під назвою «Фугаку». Крім рекордних показників в області обчислень, пристрій примітний і іншим фактом – на відміну від своїх «колег», рекордсмен побудований на базі ARM-процесорів.

Комп’ютер був розроблений корпорацією Fujitsu та Інститутом фізико-хімічних досліджень RIKEN. За одну секунду він здатний здійснювати більше 415 квадрильйонів обчислень – це значення майже в 2,8 рази перевершує можливості американського суперкомп’ютера Summit, що зайняв друге місце. Таким чином, відомий рейтинг TOP-500 вперше очолив ARM-суперкомп’ютер.

Японська розробка була визнана кращим рішенням для використання в промисловості, при аналізі великих цифр і в сфері штучного інтелекту. До його складу входять 158 976 процесорів A64FX, кожен з яких має 48 ядер. Їх сумарна продуктивність становить 415,5 петафлопс з піковим значенням в 1 екзафлопс. Вартість розробки “Фугаку” склала $1 мільярд, а на його створення у інженерів пішло шість років.

Читайте також:  Tesla може почати випуск розумних годинників

У рейтинг також увійшов ще один американський комп’ютер з США, і дві моделі з Китаю, що зайняли четверту і п’яту рядки. У 2021 році компанія AMD планує представити нову розробку з піковою продуктивністю в 1,5 екзафлопс, що може привести до чергових змін у світовому рейтингу суперкомп’ютерів.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар