Суспільство

NASCAR показав, чому немає гонок в дощ

NASCAR

Гонка Geico 500 на трасі Talladega Speedway була перенесена через дощ. Пікап-сушарка наочно показав, чому NASCAR не виступає у вологих умовах.

Перегони NASCAR є найпопулярнішим видом автоспорту в США. В основному заїзди цієї серії проходять на овальних трасах, особливістю яких є бенкінг — нахил траси всередину повороту, який дозволяє проходити віражі на більшій швидкості, ніж це можливо по плоскій трасі.

У зв’язку з тим, що бенкінг є невід’ємною частиною автодромів, така архітектура треків унеможливлює гонки NASCAR під час дощу або просто на вологій трасі. Пояснюється це тим, що вода, стікаючи із зовнішнього боку бенкінга траси на внутрішню, утворює справжні річки, які в буквальному сенсі змивають гоночні сток-кари з асфальту.

Читайте також:  В Україні чотири дні зростає кількість COVID-хворих

Яскравою ілюстрацією цієї особливості овальних трас стала гонка Geico 500 в рамках серії NASCAR Cup Series, яку через негоду довелося перенести з неділі на понеділок. Рясні опади в поєднанні з ухилом асфальту в поворотах виявилися не по зубах навіть важкому пікапу-сушарці.

Подібна спецтехніка є ще однією характерною особливістю серії NASCAR, в якій для того, щоб прискорити висихання автодрому, на нього виганяють пікапи, обладнані потужними двигунами — вони стоять в кузові і створюють потоки повітря, котрі підсушують асфальт.

У відеоролику, опублікованому організаторами гонок, чітко видно, що навіть більш ніж 3-тонний пікап Toyota Tacoma не в змозі втриматися на 33-градусному бенкінгу автодрому Talladega Speedway в Лінкольні, штат Алабама, який і приймав останній на сьогоднішній день етап NASCAR Cup Series. Саме тому навіть невеликий дощ змушує зупиняти гонки по овалах, а зливи і зовсім призводять до багатогодинних затримок або перенесення заїздів на інший день.