Економіка

Україну назвали порятунком для ринку газу Європи

Газ

Європейські газові сховища повністю заповнять газом до кінця літа, через що виріс попит на українські ПСГ.

Українські газові родовища, які використовуються для зберігання газу, виявилися порятунком для європейського ринку, пише Bloomberg.

Відзначається, що в першому півріччі 2020 року Європа зіткнулася із серйозним надлишком газу на внутрішньому ринку, який був викликаний зниженням попиту на паливо через пандемію коронавірусу і дві теплих зими. В результаті до літа сховища газу на північному заході Європи виявилися заповнені на 77% проти 52%, звичайних для цієї пори року, і продовжують стрімко наповнюватися.

У зв’язку з надмірною пропозицією ціна на газ наблизилися до антирекорду і може піти в негативні значення, вважають аналітики.

Читайте також:  Імпортний газ для України різко подорожчав

Тому європейські трейдери зацікавилися можливостями для зберігання природного газу в Україні. Згідно з даними Укртрансгазу, попит на них в червні виріс в три рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Майже у вісім разів збільшилася кількість європейських компаній, які використовують українські потужності для зберігання палива. Якщо в 2019-му їх було сім, то в червні 2020-го їх налічується 54.

“У нас найнижча вартість зберігання газу в Європі і привабливі тарифи на транспортування”, – пояснили в Укртрансгазі.

На цей час Україна має незаповненими близько 13 мільярдів кубометрів у сховищах, що становить приблизно 13% від усіх потужностей в Європі. Аналітики вважають, що якщо європейські компанії використовують весь вільний простір, вони зможуть знизити загрозу негативних цін на газ цього літа-2020. У разі відмови від використання українських потужностей, газові сховища в Європі повністю заповняться ще до кінця серпня.

Читайте також:  Україна до кінця року повинна повернути $ 5,6 млрд

Видання підкреслює, що Україна також відчуває потребу в заповненні сховищ через зниження поставок в Європу Газпромом. Україні необхідні поставки газу із Заходу, щоб заробляти на зберіганні, пояснює агентство.

Залишити коментар