Релакс

10 способів, які допоможуть Вам розслабитися

Сьогодні п’ятниця. Це означає, що можна дозволити собі не думати про роботу і присвятити час власного відпочинку. Business Insider пропонує кілька способів, які, як стверджують вчені, відмінно допомагають справлятися з напругою і розслабитися. Можна вибрати те, що підходить саме вам.

Масаж

Деяким з нас масаж відмінно допомагає впоратися зі стресом. Одне недавнє дослідження за участю групи китайських студентів, які готуються до іспитів, показало, що масаж сприятливо впливає на м’язи спини і знижує рівень гормону кортизолу, “відповідального” за стрес. Дослідження було невеликим і, можливо, не відображає реальної картини, але факт того, що масаж розслаблює – поза всякими сумнівами.

Медитація

Відмінний спосіб розслабитися. Люди, регулярно практикують медитацію, говорять про її здатність зменшувати тривожність. Іншими словами, медитація – відмінний антидепресант.

Регулярні фізичні вправи

Ключ до розслабленого розуму – це розслаблене тіло. За даними Гарвардської бізнес-школи, розслаблене тіло посилає в мозок сигнали спокою, що, в свою чергу, знижує психічну напругу. Найчастіше приділяйте час заняттям спортом і ви отримаєте заряд бадьорості, енергії і гарного настрою.

Прийміть гарячу ванну

Після дуже важкого дня на роботі, гаряча ванна – це те, що потрібно. За даними Національного інституту охорони здоров’я, гаряча ванна збільшує приплив крові і зменшує болі в суглобах, допомагаючи, тим самим, розслабитися.

Відвідайте сауну

Сауна знімає стрес і сприятливо діє на людей, які страждають від астми, хронічного бронхіту, ревматичних артритів і т.д.

Проведіть час з собакою

Присутність в будинку чотирилапого друга допомагає розслабитися. Навіть просто зустрівшись з улюбленцем поглядом, ви отримуєте дозу позитивної енергії і підвищене вироблення гормону, що відповідає за боротьбу зі стресом – окситоцину.

Дихайте глибоко

Якщо ви опинилися в стресовій ситуації, припиніть дихати коротко і швидко, постарайтеся зробити кілька глибоких вдихів. Цим ви дасте сигнал своєму організму, що можна відпочити і розслабитися.

Візьміть відпустку

І гарненько відпочиньте. Дослідження показують, що люди, які побували у відпустці відчувають себе набагато щасливішими за тих, хто так і не зважився залишити роботу на кілька тижнів.

Слухайте музику

Прослуховування музики до стресової ситуації значно полегшує реакцію організму на проблеми. Насправді, музика – це частина цілої терапії, що дозволяє розслабитися.

Малюйте

Ще однією непоганою терапією і допомогою при стресі визнано малювання. Навіть якщо ви не вмієте малювати, власноруч створені картинки допоможуть вам переключитися і забути про переживання хоча б на деякий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *