Наука

Архітектори представили проект марсіанського міста поблизу Дубая

Марс

У 2017 році уряд Об’єднаних Арабських Еміратів заявив про плани колонізувати Марс протягом наступної сотні років. Здавалося б, пройшло всього 3 роки, а у інженерів вже є проект міста, який може з’явитися на Червоній планеті.

Перед заселенням Марса було вирішено побудувати відповідну колонію на Землі. Марсіанське місто має розташуватися в пустелі біля Дубая на площі близько 176 тисяч квадратних метрів. Попередня вартість проекту оцінюється в 176 мільйонів доларів. Інженери пропонують реалізувати всі необхідні системи життєзабезпечення, а після втілити все це вже на Марсі.

Марс

Одна з головних проблем криється в марсіанській атмосфері, яка позбавлена магнітного поля, а значить немає ніякого захисту від шкідливого впливу. Мало того, середня температура на планеті дорівнює -63 градусам. Повітря вкрай мало, тому будь-які рідини відразу ж випаруються. Крім того, на планеті немає магнітного поля, яке здатне захищати від радіації. Також варто враховувати проблему психологічної гармонії колоністів, не кажучи вже про те, чим вони будуть харчуватися.

Читайте також:  Запропоновано альтернативний спосіб отримання палива

Структура майбутнього марсіанського міста складатиметься з біомодів під тиском, кожен з яких покриють прозорою поліетиленовою мембраною. Кисень, вироблений електрикою з підземного льоду, заповнить кожен біомод. У міру зростання числа колоністів подібні споруди зможуть об’єднуватися в невеликі села і навіть міста у формі кілець. Електрика буде генеруватися за допомогою сонячної енергії, а самі будівлі надрукують на 3D-принтері. Значна частина споруди піде під землю, що дозволить захистити колоністів від радіації і метеоритів.

Марс

«У майбутньому на Марсі у вас буде підземний дах в підземній печері, схожа на акваріуми з плаваючими навколо рибами», — розповідають інженери. – Водяні вікна захистять жителів від радіації, дозволяючи світлу проникати в підземні кімнати»

Читайте також:  Підраховано, скільки видів тварин зникне до 2100 року

Інженери вважають, що на Марсі вони зможуть будувати дійсно вражаючі конструкції. Вся справа в силі тяжіння, яка становить всього третини від земної. За словами творців проекту, їм потрібно подолати безліч технічних проблем, поки житло для майбутніх колоністів почне будуватися на Землі. Вони вважають, що майбутні покоління підійдуть до освоєння Марса з ентузіазмом, що призведе не тільки до колонізації Марса, але і підштовхне розвиток науки на Землі.

Джерело: edition.cnn.com

Залишити коментар