Технології

Нова технологія 3D-друку дозволяє створювати органи прямо всередині людини

Друк органів

Сучасні технології 3D-друку дозволяють створювати кістки, органи і навіть кровоносні судини. Однак всі ці імпланти необхідно хірургічним шляхом встановлювати в організм, що супроводжується серйозними ризиками для пацієнта. Нова розробка американських вчених дозволяє друкувати тканини прямо всередині людини.

Навіть якщо орган буде надрукований ідеально і підійде донору за всіма параметрами, не викликавши відторгнення імунної системи, його установка вимагає хірургічного втручання. Крім того, пошкоджені тканини потребують тривалого загоєння, що доставляє значний дискомфорт. Також варто враховувати можливість розвитку інфекції, яка здатна ускладнити роботу всього організму. В ході співпраці між кількома великими університетами США були створено унікальне чорнило, що дозволяє друкувати органи прямо всередині людини. Головна проблема, яка була вирішена, — це затвердіння біочорнил при температурі всього 36,6 градуса. В ході експериментів вдалося отримати потрібний склад, здатний приймати ту чи іншу форму під впливом світла всередині тіла.

Читайте також:  Вчені з Дніпра винайшли машину для утилізації медвідходів

Імплант

Перш ніж приступати до роботи, спеціальний принтер проходить ретельне програмування, оскільки 3D-друк здійснюється без участі людини. Модернізації піддався також і наконечник принтера, який кожен раз при проникненні в тіло створює своєрідний «якір», що блокує витікання чорнила на поверхню. За словами дослідників, їх технологія дозволить в майбутньому відновлювати пошкоджені органи без хірургічного втручання.

“Розробка персоналізованих тканин, здатних відновлювати різні травми і недуги, дуже важлива для медицини. Представлений проект присвячений важливому завданню створення подібної технології і дозволяє доставляти потрібні матеріали безпосередньо всередину пацієнта”, – діляться підсумками дослідження вчені.

Джерело: eurekalert.org

Залишити коментар