Наука

Види живих істот набагато більш схожі, ніж вважалося раніше

ДНК

Міжнародна дослідницька група провела дослідження білків різних живих організмів, починаючи з бактерій і закінчуючи людиною. Аналіз показав, що між ними набагато більше спільного, ніж вважалося раніше.

На основі проведеного аналізу вчені створили найбільше картування білків. Вони з’ясували, що між цими несхожими організмами існує ряд загальних характеристик. У всіх цих формах життя, як стверджують дослідники, більша частина білків зосереджена на метаболізмі та підтримці балансу білків. Всього вчені проаналізували 49 видів бактерій, 32 види еукаріот і 19 видів архей. До цього дослідження науковий світ в основному цікавив ДНК, а саме — порівняння генетичного матеріалу різних видів.

За словами одного з керівників дослідницької роботи Альберто Сантоса Дельги, всі ці організми пов’язує те, що високий відсоток їх протеомів (сукупність білків організму) зосереджений на підтримці балансу, званого гомеостазом. Крім цього загальним є і те, що велика частина білків допомагає генерувати енергію.

У дослідженні вчені застосували метод мас-спектрометрії, завдяки якому стало можливим вивчити більше 100 видів організмів. Дане масштабне картрування білків дозволило виявити існування великої кількості нових білків. При цьому, як кажуть вчені, функції близько 38% білків в організмах досі невідомі.

Залишити коментар