Наука

Життя на планетах може бути під льодом

Європа

Вчені з НАСА вважають, що життя на інших планетах може ховатися під товщею льоду. На їхню думку, наприклад, на Енцеладі, супутнику Сатурна і Європі, супутнику Юпітера, а також на деяких інших планетах і супутниках може бути цілий підземний океанічний світ.

Як вважають дослідники, на Енцеладі і Європі можливо викидаються стовпи диму, а також присутні водяні пари. Тому на цих планетах повинна бути якась форма енергії, яка спрямовує ці викиди. А присутність води і енергії може є ознаками існування життя. На думку автора дослідження Лінни Квік, таких планет може бути досить багато.

За допомогою математичного аналізу вчена прийшла до висновку, що чверть планет Чумацького шляху можуть мати океани, при цьому частина з них покрита льодом. І точно також як і на Енцеладі і Європі, багато з них можуть виділяти енергію через вулкани або кріовулкани. А достатнє виділення тепла може зробити безлюдну, на перший погляд екзопланету, придатною для життя.

Вчені з НАСА вважають, що життя на інших планетах може ховатися під товщею льоду. На їхню думку, наприклад, на Енцеладі, супутнику Сатурна і Європі, супутнику Юпітера, а також на деяких інших планетах може бути цілий підземний океанічний світ.

Читайте також:  Медикам вперше вдалося зменшити біологічний вік людини

На думку вчених, необхідно виміряти тепло, що виділяється екзопланетою або ж виявити, наприклад, виверження вулканів. Але поки існуючі технології не дозволяють цього зробити.

У Сонячній системі завмерлі супутники з океанами, які знаходяться далеко від сонячної енергії, мають характеристики, які необхідні для життя — вважає астрофізик НАСА Акі Робергі, який брав участь у дослідженні.