Технології

Вперше «зелена» енергетика виробила більше електрики, ніж АЕС

Вітрові електростанції

З кожним роком заклопотаність екологією в суспільстві тільки зростає, а це значить, що все більше країн переходять на «зелену» енергетику. На початку березня 2020 року Carbon Tracker Initiative повідомило, що в більшості регіонів світу стало вигідніше будувати саме такі електростанції. А зовсім недавно аналітики British Petroleum підрахували, що в 2019 році «зелені» джерела виробили більше електрики, ніж АЕС.

Частка електрики, яку виробили сонячні, вітряні та інші електростанції з відновлюваними джерелами (крім води) зросла на 13%. А ось у АЕС цей показник всього 3,5%.

Однак, незважаючи на те, що АЕС програли гонку сучасним більш екологічно чистим електростанціям, говорити про повний перехід до безвуглецевої енергетики поки ще рано. У світі, хоч і не в усьому, вугільна промисловість досі залишається головним джерелом електроенергії. Хоч експерти і говорять про те, що вироблення вугільної електроенергії впало до 36,4% (мінімум з 1985 року, коли BP почали вести статистику), все ще існують тривожні фактори.

Читайте також:  Експерти назвали найпопулярніший бренд розумних годинників у світі

У щорічному звіті BP Statistical Review йдеться про те, що зниження викидів парникових газів відбувається занадто повільно. У 2019 світова спільнота домоглася зменшення цього показника, проте експерти стверджують, що за останні десять років ці дані перевищили середньорічне значення.

Якщо повернутися до вугільної промисловості, то знову-таки, варто зауважити, що не всі країни досі переважно користуються тільки нею. Наприклад, у Великобританії, в якій колись відбулася промислова революція завдяки вугіллю, “зелена” енергетика вперше забезпечила 37% електроенергії, в порівнянні з 35% від викопного палива. Також, зовсім недавно в США вугільна енергетика втратила 15% і досягла мінімальних показників за практично півстоліття.

Читайте також:  Xiaomi випустила футболку з вбудованим датчиком ЕКГ

Багато країн Європи вже поставили перед собою мету стати вуглецево-нейтральними.

Залишити коментар