Наука

Забруднене повітря автомагістралей може впливати на розвиток мозку

Автомагістраль

Хоча багато проблем здоров’я легенів і серцево-судинної системи пов’язують із забрудненням повітря, тільки недавно вчені звернули свою увагу на те, як цей фактор впливає на мозок. В останньому дослідженні експерти виявили підвищений ризик змін у розвитку мозку, пов’язаний з дорожнім рухом і забрудненням повітря.

Вчені з Каліфорнійського університету розробили новий підхід до вивчення впливу забруднення повітря, пов’язаного з дорожнім рухом. Вони влаштували віварій поруч з транспортним тунелем в Північній Каліфорнії, щоб максимально точно відтворити життя людей на моделі гризунів.

«Цей підхід був творчим способом отримати відповідь на питання про те, який вплив забруднення повітря має на мозок за відсутності змішуючих факторів, таких як соціально-економічний вплив, дієта і т. д.», – пояснили автори дослідження.

Читайте також:  Телевізор і комп'ютер можуть зашкодити успішності в школі

В ході роботи вчені порівняли мозок щурят, які зазнали впливу повітря, забрудненого дорожнім рухом, з мозком тих, хто жив в умовах з фільтрованим повітрям. У підсумку вони виявили нейрозапалення в мозку тварин, які жили без спеціальних фільтрів. Це говорить про те, що вплив брудного повітря в період розвитку може збільшити ризик змін в мозку.

“Те, що ми помітили — це дуже тонкі зміни. Але вони відбуваються під впливом тих забруднень повітря, які підпадають під нормативи”, — прокоментував Келлі Паттен, провідний автор дослідження.

Також Паттен проводить додаткове дослідження, яке триватиме ще 14 місяців. Так вчений хоче вивчити довгострокові наслідки забруднення повітря, пов’язаного з дорожнім рухом.

Читайте також:  Глобальне потепління не викличе апокаліпсис

Зараз група експертів зацікавлена в тому, щоб дізнатися який компонент забруднення впливає на такі результати. Якщо вони зможуть виявити “винних”, то вчені зможуть звернутися до влади з проханням розробити правила для захисту.

Залишити коментар