Технології

У робопса Boston Dynamics з’явився більш бюджетний конкурент

Solo 8

Однією з головних новин цього тижня стало надходження роботизованого пса Spot від Boston Dynamics у вільний продаж. За просунутий механізм американська компанія просить значні $74 500. Однак прогрес не стоїть на місці, і команда інженерів з США і Німеччини змогла створити куди більш доступний аналог.

Зовні Solo 8, створений інженерами Нью-Йоркського університету (США) та Інституту інтелектуальних систем ім. Макса Планка (Німеччина), має явні подібності з творінням Boston Dynamics. Звичайно, виглядає цей робот трохи простіше, та й голови у нього немає, але ось у своїх здібностях він нічим не поступається знаменитому Spot, принаймні в акробатиці. У представленому відео показано, як Solo 8 справляється з перешкодами, утримує рівновагу і навіть стрибає. Більш того, якщо він перевертається на спину, роботу досить просто вивернути ноги у зворотний бік, щоб встати і продовжити рух. При цьому вага механізму злегка перевищує 2 кілограми.

Читайте також:  В Японії представили проект туристичного космопорту

Точна ціна виробництва Solo 8 не розкривається, проте більшість його компонентів можуть бути роздруковані за допомогою 3D-принтера. Важливо й те, що файли самих деталей поширюються за ліцензією з відкритим вихідним кодом. Конструкція робота також передбачає простоту його перепрограмування в залежності від поставлених цілей.

Творці Solo 8 вважають, що на базі їх розробки інші команди зможуть створити ще більше видів чотириногих роботів.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар