Технології

Хакери можуть підслуховувати розмови через звичайні лампочки

Підслушка

Сучасна людина постійно оточений гаджетами з доступом до Інтернету, що робить його вразливим для стеження і крадіжки особистих даних. Однак часом джерелом витоку важливої інформації може виявитися лампочка. І мова навіть не про розумні варіанти з можливістю управління зі смартфона.

Підслушка

Можливість прослушки за допомогою звичайних лампочок виявили ізраїльські дослідники Університету імені Бен-Гуріона в Негеві і наукового інституту Вейцмана. Вони встановили, що якщо жертва говорить в безпосередній близькості від лампочки, то зловмисник здатний дізнатися, про що йде мова, з відстані близько 25 метрів, використовуючи звичайний світловий промінь і електрооптичний датчик.

Читайте також:  Комп'ютери на Windows 10 отримають одну з фішок нових Xbox

За словами дослідників, дистанційний електрооптичний датчик аналізує зміни частотної характеристики лампочки на звукові хвилі, аналізуючи тонкі коливання на її поверхні. Для направлення світлового променя на джерело світла може бути використаний звичайний телескоп, після чого спеціальний алгоритм перетворює отриманий оптичний сигнал в текст. У разі використання більшого і потужного телескопа зловмисник може перебувати на ще більшій відстані від жертви.

Даний метод має ряд недоліків. Так, лампочка повинна бути підвішена до стелі і добре видна зловмиснику. Крім того, жертва повинна говорити досить голосно, щоб викликати вібрацію на поверхні джерела світла. Однак це все ж відкриває нову можливість для стеження.

Читайте також:  Навушники з нейроінтерфейсом підвищать продуктивність власника

Джерело: gizmochina.com