Політика

Міносвіти: Скасування ЗНО неприпустиме

ЗНО

Міністерство здатне подбати про безпечне проведення ЗНО в умовах пандемії, запевнила Мандзій.

Міносвіти виступає проти скасування зовнішнього незалежного оцінювання, повідомила прес-служба міністерства.

“Скасування ЗНО неприпустиме. ЗНО – це запорука справедливого та об’єктивного оцінювання, чесного і прозорого вступу… Інші способи оцінки, наприклад, середній бал свідоцтва про середню освіту, не можна вважати об’єктивним, оскільки кожна школа має власну шкалу оцінювання. Крім того, зараз виши готові приймати заяви абітурієнтів саме на основі ЗНО. Альтернативний механізм для проведення вступної кампанії створити неможливо. Тому скасування ЗНО ставить під загрозу майбутнє вступної кампанії-2020”, – заявила в.о. міністра Любомира Мандзій.

Читайте також:  Кабмін обіцяє бізнесу не вводити жорсткий локдаун

Вона запевнила, що міністерство здатне забезпечити безпечне проведення ЗНО згідно з вимогами МОЗ.

“Пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками і захистом для медиків… Готовність пунктів тестування контролює Держпродспоживслужба згідно зі спеціальним чеклистом”, – сказала Мандзій.

Міносвіти наголосило, що вікова група учасників ЗНО “стійка до зараження”. До того ж, вступ до вищих навчальних закладів за результатами іспитів більш небезпечний, з точки зору скупчення людей і складнощів у дотриманні соціальної дистанції.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав умови для скасування ЗНО цьогоріч, зазначивши, що для цього “нам всім потрібно дуже постаратися”.

Читайте також:  Bloomberg повідомив, що Лукашенко "готується до втечі"

Нагадаємо, раніше було скасовано пробне ЗНО, яке заплановане на 15-17 червня.

Залишити коментар