Наука

Знайдено спосіб отримання електрики з повітря

Блискавки

Людина вже давно навчилася використовувати поновлювані джерела енергії на зразок вітру, води і Сонця. Однак досі ніхто не міг себе уявити, що можна отримувати електрику буквально з повітря. Нове дослідження Тель-Авівського університету показує, що це не тільки можливо, але й комерційно привабливо.

Експеримент

На думку ізраїльських вчених, технологія зарядки акумуляторів з використанням вологості повітря має величезні перспективи. Команда дослідників змогла генерувати напругу, застосовуючи лише воду та метал. Це дозволило подати на металеву поверхню напругу в 1 вольт, що всього трохи менше стандартних «пальчикових» батарейок на 1,5 вольта. В результаті це відкриває можливість до створення нового типу акумуляторів, які отримують заряд з повітря.

Читайте також:  Знайдено плюси глобального потепління

«Ми спробували відтворити електрику в лабораторії і виявили, що різні ізольовані металеві поверхні будуть накопичувати різну кількість заряду від водяної пари в атмосфері, але тільки якщо відносна вологість повітря вище 60 відсотків», — розповідають про хід експерименту дослідники.

За словами вчених, на Землі є ряд країн з тропічним кліматом, в яких вологість круглий рік перевищує необхідний показник. Мало того, у багатьох регіонах з вологістю понад 60% спостерігається дефіцит електрики або її повна відсутність. Розвиток подібної технології дозволить мільйонам людей отримати дешеве відновлюване джерело енергії.

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар