Наука

Вчені показали перше в світі біонічне 3D-око з унікальними властивостями

Біонічне око

Поки одні вчені тільки роблять перші кроки на шляху створення кібернетичного ока, інші змогли просунутися куди далі. Команда дослідників з Гонконгу представила робочий прототип першого в світі тривимірного біонічного ока. В майбутньому така технологія зможе не тільки відновити зір, але і розширити можливості людини.

Біонічне око

Велика частина подібних технологій заснована на двомірних датчиках з мікрокамер. Створений під керівництвом вчених з Гонконгу прототип отримав назву EC-Eye. Він більше наближений до реального ока, поверхня якого усіяна безліччю крихітних світлових датчиків, призначених для імітації фоторецепторів на сітківці людини. В якості зорового нерва використовуються дроти, створені з рідкого металу.

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

Біонічне око

Під час експерименту було показано, як EC-Eye здатний захоплювати зображення, коли його розмістили перед екраном комп’ютера. Великі літери були видні досить чітко, і їх вже можна було прочитати. Технології поки далеко до людського ока, але команда впевнена, що у нової розробки є великий потенціал.

У майбутньому планується створити більш щільний масив з датчиків, а також провести експерименти з іншими матеріалами, що дозволить підвищити чутливість і роздільну здатність EC-Eye. Також повідомляється, що такий імплант дасть носію нічне бачення і безліч інших переваг. Однак все це тільки в перспективі.

Джерело: newatlas.com