Технології

SpaceX показала процес відділення супутників Starlink від ракети [ВІДЕО]

Starlink

3 червня SpaceX запустила на орбіту чергову партію супутників, довівши їх кількість до 480 штук. Цього все ще мало для створення глобального супутникового інтернету, але достатньо для того, щоб налякати жителів різних країн і ускладнити роботу астрономам. Нещодавно компанія Ілона Маска показала відео відділення супутників від носової частини ракети Falcon 9, демонструючи високі технології, які стоять на озброєнні SpaceX.

Starlink

Подібна інформація більшістю компаній тримається в таємниці. Однак для SpaceX це свого роду показовий виступ. На короткому відео можна помітити, як ракета розгортає свій обтічник на швидкості близько 13 000 кілометрів на годину, що в 11 разів перевищує швидкість звуку. У цей момент знаходяться в носовій частині обтічника 60 супутників Starlink викидаються в космос. При цьому їх вага становить близько 18 тонн.

Читайте також:  В ході унікального експерименту 300 будинків переведуть на опалення воднем

Starlink

Більша частина ракети була спіймана при падінні на Землю і буде відновлена для повторних запусків. Додатково був продемонстрований цікавий механізм, схожий на засувку, після активації якого і відбувається відділення супутників одного за іншим.

Ілон Маск вважає проект супутникового інтернету перспективним, і вважає, що через кілька років він може приносити не менше 50 мільярдів на рік.

Джерело: businessinsider.com