Аналітика

Як перетворити смартфон в особистого фінансового консультанта

Фінансовий консультант

У світі спостерігається черговий виток буму на різні мобільні додатки. За нинішні різдвяні канікули тільки Appstore заробив на їх продажі $ 1 млрд. Спеціалізований портал Digitaltrends підрахував, що частка самої компанії Apple, становить лише третину цієї суми, решта дістанеться стороннім розробникам.

У Росії, за інформацією Google розмір ринку мобільних додатків в минулому році склав $ 440 млн., що вкрай мало, враховуючи розміри потенційної споживчої аудиторії.

Скільки “важить” наш ринок не береться сказати жоден експерт. Але, швидше за все, сума мізерна: пострадянські користувачі, включаючи і українських громадян, воліють безкоштовні програми, незважаючи на те, що їх якість і функціональність поступається платним. Втім, є продукти, за які все ж варто доплатити. У їх числі, зокрема, додатки для контролю особистого бюджету. Розробники пропонують цілий арсенал “фінансових” рішень.

Серед них – облік інформації з смс-банкінгу, сегментування бюджету, ув’язка декількох акаунтів та ін. Більшість подібних додатків безкоштовні, але, сплативши преміум-аккаунт, можна отримати доступ до розширених функцій – синхронізації з хмарою, резервного копіювання на карту пам’яті і блокування додатка паролем.

Вартість подібних додатків невисока – від 10 до 100 грн. За підрахунками аналітиків, використовуючи їх, реально оптимізувати свої витрати на 10-12%.

BizUA вибрав п’ять найбільш вдалих, на думку незалежних експертів, додатків

Expense IQ

Expense IQ

Це одне з найбільш популярних фінансових додатків для Android. Його основна функція – відстеження витрат, але крім неї, є такі послуги як нагадування про різні фінансові операції і завдання їх циклічності.

На старті роботи з витрат IQ слід вибрати валюту, в якій буде вестися облік коштів, активувати нагадування, а також створити рахунку. Для останніх потрібно вказати межу бюджету, яку ви можете витрачати протягом місяця.

З мінусів -. Всі операції в додатку вводяться вручну, потрібно вбивати тип операції, суму і тд, що забирає чимало часу. Але в платній версії всі операції синхронізуються з хмарою.

З плюсів – додаток дозволив побачити повну картину: куди і навіщо йдуть гроші, і як їх можна заощадити.

Наприклад, оптимізуючи покупки (купувати не одне і те ж кожен день, а різні групи товарів у різні дні).

Ціна: в базовій версії безкоштовно, преміум-версія – $ 4, 95.

Платформа: Android 2.3 і вище. Пристрої: планшет, телефон.

Mvelopes

Mvelopes

Родзинка цього додатка в тому, що всі свої кошти можна розподілити за напрямками – своєрідним “конвертах” звідки ви будете брати гроші для тієї чи іншої покупки.

Це просто: щомісячно ви розкладаєте бюджет у кілька віртуальних “конвертів” наприклад, на їжу, одяг, розваги, подорожі і т. п. Кожну покупку потрібно заносити строго в певний конверт

Мета Mvelopes – зрозуміти, чи потрібно вам витрачати такі суми на певні товари та послуги. Приміром, ви відклали 2 тис. грн. на розваги. Якщо в інших конвертах виявилося набагато менше грошей, варто задуматися чи не краще, наприклад, купити парочку нових каструль.

Ціна: безкоштовно.

Платформа: Android, IOS. Пристрої: планшет, телефон.

Mint

Mint

У цього додатка є дуже важлива функція воно автоматично отримує дані з вашого смс-банкінгу, кредитних і платіжних карт, і агрегує всю цю інформацію в одному місці. Є й інші полюси, наприклад, надійна система безпеки.

Додаток присвоює кожному користувачу чотиризначний пін-код. У разі втрати гаджета його власник може заблокувати додаток. І ще один бонус – додаток проставляє геотеги, завдяки чому ви ніколи не забудете, де була здійснена та чи інша покупка.

Крім цього, доступний і стандартний функціонал – настройка бюджетних конвертів в різних категоріях витрат. У поєднанні з підв’язкою смс-банкінгу це дозволяє Mint самостійно вносити всі покупки в базу.

Ціна: безкоштовно.

Платформа: Windows Phone, Android, IOS.

Пристрої: планшет, телефон.

BillGuard

BillGuard

BillGuard був визнаний одним з кращих додатків 2015 року за версією порталу PC News. Ця програма пропонує підхід, який поєднує методику Mint зі звичайними бюджетними додатками. Пристрій автоматично отримує дані з вашого рахунку, так що вводити їх вручну не потрібно. У той же час можна перевірити кожну транзакцію, перш ніж вона потрапить в систему.

Для тих, хто витрачає занадто багато, і не знає рахунку грошей BillGuard може виявитися особливо корисним.

Ціна: безкоштовно.

Платформа: Android, IOS.

Пристрої: планшет, телефон.

Home Budget with sync

Home Budget with sync

У цього додатка є кілька родзинок. Перша: реально пов’язати акаунти декількох пристроїв. Тобто, ви можете контролювати сімейний бюджет повністю, підключивши телефони або планшети всієї рідні.

Друга: можна сфотографувати чек. Правда, не факт, що програма розпізнає вітчизняний чек, та й аналогові дані не потраплять в потрібні категорії.

Ціна: $ 4.99.

Платформа: Android, IOS.

Пристрої: планшет, телефон.

Наш вибір

На думку редакції, найбільш зручним варіантом обліку особистого бюджету виявився додаток Mint. Це хороший варіант для ледачих – програма все робить сама, читаючи повідомлення смс-банкінгу, і при цьому має всі необхідні функції – розподіл по конвертах, синхронізацію і т. д. Крім того, додаток безкоштовний, що робить його ще більш привабливим для українських користувачів. Приємні бонуси – налаштування безпеки (пін-код, блокування при втраті) і можливість запам’ятовування локацій.