Наука

За одну ніч озеро кратера змінило свій колір

Озеро Лонар

Озеро кратера в Індії за ніч змінило свій колір і стало рожевим. Експерти пояснювали це явище рівнем солоності і наявністю водоростей у воді.

Озеро Лонар, що утворилося приблизно через 50 000 років після падіння метеорита на Землю, є популярним місцем відпочинку для туристів і захисників навколишнього середовища. Коли фотографії нового кольору води почали з’являтися в Інтернеті, вчені поспішили запевнити любителів природи, що таке траплялося і раніше, правда трансформація ще ніколи не була такою різкою.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

“Солоність в озері зросла, оскільки рівень води різко знизився в цьому році, також воно стало теплішим, що призвело до надмірного зростання водоростей”, — прокоментував геолог Гаджанан Харат. “Ці водорості стають червоними при більш високих температурах, і тому озеро всього за ніч стало рожевим”.

За словами експертів, чиновники з департаменту лісового господарства штату зібрали проби води, щоб визначити точну причину цього зсуву. Багато хто стверджує, що різка зміна кольору стала можлива через наслідки пандемії, коли багато заводів і офісів припинили свою роботу. “Карантин зменшив людську активність, яка також могла б прискорити зміну”, – прокоментували деякі місцеві вчені.

Залишити коментар