Наука

З’явилося пояснення «паралельному світу», виявленому в Антарктиці

Антарктика

Зовсім недавно багато заголовки рясніли повідомленнями про те, що вчені виявили в Антарктиці енергетичні частинки, які могли потрапити на Землю з паралельного Всесвіту, де час йде назад. Однак нова робота дає більш розумне пояснення такій аномалії.

Все почалося з того, що група вчених вивчала космічні промені, тому, природно, їх робота була зосереджена на небі. Однак вони зовсім не очікували побачити два сигнали, що йдуть із землі.

Саме ця подія змусила дослідників припустити, що ці аномалії свідчать про існування Всесвіту, який є дзеркальним відображенням нашого власного, що складається з антиматерії, де час тече в зворотному напрямку. Однак це далеко не саме логічне і ймовірне пояснення. Нове дослідження запропонувало набагато більш обґрунтовану ідею.

Читайте також:  Дослідники запропонували ідеальне місце для створення колоній на Марсі та Місяці

Проведений в Антарктиці експеримент ANITA представляв собою набір радіоантенн, прикріплених до високогірного повітряної кулі, який знаходився в повітрі приблизно в 37 кілометрах над землею. На цій висоті вчені шукали високоенергетичні космічні промені і нейтрино, які походять з глибокого космосу.

ANITA займалася цим з 2006 року, але в 2016 і в 2018 система вловила два несподіваних сигналу. У них були всі ознаки високоенергетичних нейтрино за винятком того, що вони прийшли не з космосу. Здавалося, вони піднімаються з антарктичних льодів.

Зазвичай нейтрино не взаємодіють з матерією, тому частинки можуть пройти всю Землю, як ніби її і немає. Але це були високоенергетичні нейтрино, що виникають у таких явищах, як наднові зірки, і вони, як правило, частіше взаємодіють з матерією. Дуже малоймовірно, що нейтрино могли пройти весь шлях через планету, нічого не торкнувшись, тільки щоб наштовхнутися на датчик на іншій стороні.

Читайте також:  З'ясувався зв'язок між безсонням і підприємництвом

Замість цього дослідники кажуть, що найбільш вірогідним поясненням є те, що сигнали все-таки прийшли з неба. Ці промені просто відбилися від снігу.

«Ми вважаємо, що винуватцем є підповерхневий фірн», – говорить Ян Шумейкер, автор дослідження. “Фірн – це щось середнє між снігом і льодовиком. Це “притоптаний” сніг, який недостатньо щільний, щоб бути льодом. Таким чином, виходить різниця щільності, яка і може пояснити ці події».

Залишити коментар