Суспільство

У Китаї відкрили «горизонтальний хмарочос»: сучасна архітектура

Raffles City Chongqing

Будівельні роботи в масштабному китайському проекті Raffles City Chongqing все ще тривають, але його найбільш цікава особливість, «горизонтальний хмарочос», нарешті відкритий для відвідувачів.

Масштабний проект Raffles City Chongqing вартістю $4,8 мільярда розроблений Moshe Safdie і складається з восьми хмарочосів. Чотири вежі утримують горизонтальну структуру хмарочоса, яка офіційно називається “кристалом” (англ. Crystal), на висоті 250 м. Довжина самого кристала становить 300 м, а його вага досягає 12 000 тонн — більшу частину конструкції довелося дбайливо піднімати на висоту за допомогою кранів.

Відвідувачі “дослідницької палуби” Crystal (так називається оглядовий майданчик) починають свою подорож на першому поверсі з виставки, створеної у співпраці з National Geographic, в якій детально розповідається про історію та розвиток Чунцина. Швидкісний ліфт всього за 50 секунд підніме відвідувачів на вершину, де гостей зустріне інший виставковий павільйон, присвячений майбутньому життю на колонізованому Марсі.

Читайте також:  В Україні за добу найбільше нових заражених COVID-19 в трьох областях

Тур завершується майданчиком огляду, яка відрізняється прозорою скляною підлогою (не для слабкодухих) і пропонує відвідувачам чудовий вид на місто і дві прилеглі річки. Зрозуміло, крім цього в Crystal буде приватний клуб з басейнами, ресторанами і барами, але вони ще знаходяться на стадії будівництва і повинні відкритися в найближчі місяці.

Залишити коментар