Політика

У Раді розповіли, що чекає українців після адмінреформи

Верховна рада

Витрати на утримання чиновників скоротяться, у місцевої влади буде достатньо грошей на всі витрати, впевнений один з авторів законопроекту.

Українці зможуть отримати всі адміністративні послуги та оформити необхідні довідки у себе в громаді після адміністративної реформи, яка передбачає скорочення кількості районів у чотири рази. Про це заявив глава підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

За його словами, після реформи за довідкою або послугою не треба буде їхати в районний центр за 100 кілометрів.

Він також спростував звинувачення критиків, що громади і райони формують за наказами з центру.

Читайте також:  Глава Мінфіну: У мене волосся дибки від виступів депутатів

“Ми проводили публічні консультації та в профільному комітеті, і в Кабінеті Міністрів, і на рівні обласних державних адміністрацій. Тому говорити про непублічність процесу не можна”, – підкреслив Безгін.

Є чітка методика формування здатних громад, яка охоплює базові критерії, яким повинна відповідати об’єднана територіальна громада, пояснив він.

Це рівень податкоспроможності, показники населення, площі, питання дітей шкільного, дошкільного віку, щоб показати позитивні або негативні тенденції демографії.

Саме економічні показники і перспективи були основним критерієм формування громад, наголосив Безгін.

Він також зазначив, що реорганізація влади вимагає певних витрат, але про величезні суми не йдеться.

Читайте також:  США будуть раді ядерному договору з РФ - Трамп

“Зменшення кількості районів у чотири рази дозволить нам витрачати в стільки ж разів менше на утримання апарату райдержадміністрацій. Використання коштів платників податків стане ефективним”, – резюмував глава підкомітету ВР.

Залишити коментар