Політика

У КНДР заявили, що відносини зі США безнадійні

Кім Чен Ин та Дональд Трамп

За два роки після саміту в Сінгапурі надія на поліпшення відносин Пхеньяна і Вашингтона змінилася відчаєм, підкреслили в північнокорейському МЗС.

Міністр закордонних справ Північної Кореї Лі Сон Гвон вважає, що на сьогодні відносини США і КНДР досягли “точки відчаю”. Заяву глави МЗС 11 червня опублікувало Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).

“Після історичних переговорів на найвищому рівні 12 червня (2018 року) між КНДР і США минуло два роки. <...> Головним є те, що надія на поліпшення відносин КНДР і США, яка витала в повітрі два роки тому і привертала загальну увагу, тепер змінилася відчаєм, що характеризується все більшим погіршенням”, – йдеться в заяві північнокорейського дипломата.

Читайте також:  "Слуги народу" запланували передвиборний з'їзд

За словами міністра, “навіть тонкий промінець оптимізму на мир і процвітання на Корейському півострові згас у темному кошмарі”.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина. На ній були досягнуті домовленості про денуклеаризацію Корейського півострова і нормалізацію відносин Пхеньяна та Вашингтона.

Сінгапурський саміт не спонукав до якихось конкретних кроків: Північна Корея чекає від Вашингтона виконання досягнутих домовленостей, а американська адміністрація незадоволена відсутністю нових кроків Пхеньяна з ядерного роззброєння.

Раніше в МЗС КНДР заявили, що хороші відносини лідерів США і КНДР не означають повернення до діалогу. Переговорів про зняття лише частини санкцій в обмін на повну денуклеаризацію КНДР більше не буде.

Залишити коментар