Технології

США показали застосування нової ядерної бомби

ядерна бомба B61-12

Винищувач четвертого покоління F-15E Strike Eagle першим серед літаків ВПС США отримав нову ядерну бомбу B61-12: її застосування відбулося на навчаннях Red Flag в Неваді (США).

Сандійські національні лабораторії Міністерства енергетики США опублікували відеоролик випробувань ядерної бомби B61-12, яку запустили з борту винищувача F-15E Strike Eagle в ході навчань Red Flag в штаті Невада (США). F−15E першим з усіх американських літаків отримав сертифікат для застосування B61-12.

Потім нову ядерну бомбу отримають стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress, B-2 Spirit і B-21 Raider, а також винищувачі F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, F-22 Raptor і F-35 Lightning II. Союзниками США з навчань Red Flag є Німеччина, Італія та Іспанія. Потужність B61-12 не перевищує мегатонну в тротиловому еквіваленті.

Читайте також:  Дослідники знайшли спосіб обходу PIN-кодів при безконтактній оплати картами Visa

Термоядерна бомба B61 є основною зброєю стратегічних ядерних сил США, хоча на озброєння вона надійшла ще в 1968 році. B61-12, розробка якої ведеться з 2012 року, замінить всі бомби типу B61 і B83, що стоять на озброєнні з 1983 року. Використовувати її можна буде як на стратегічних бомбардувальниках, так і на літаках тактичної авіації.

Особливість нової авіабомби полягає в наявності керованого хвостового оперення, яке дозволяє істотно підвищити точність попадання в ціль і не спускати її з парашутом, а скидати з літака, що летить на великій висоті. У 2020 році Пентагон має намір розмістити авіабомби В61−12 на базах NATO в Німеччині, Італії, Нідерландах, Бельгії та Туреччині.

Читайте також:  Новий метод 3D-друку значно збільшить міцність деталей

Залишити коментар