Наука

Хвороба Шагаса може поширитися в Європі

Триатомовий клоп

До такого висновку прийшли дослідники з франкфуртського Університету Гете, визначивши за допомогою екологічного моделювання регіони, які підходять для проживання головних переносників хвороби – триатомових клопів.

Хвороба Шагаса (американський трипаносомоз) – небезпечне паразитарне захворювання, що вражає як людину, так і тварин. Поширюється вона в основному через триатомових клопів, відомих також як «ласкаві вбивці» або «поцілункові клопи» — вони нападають на сплячих людей і кусають їх в основному в слизові оболонки губ, повіки та інші частини обличчя. Основна область проживання цих комах знаходиться в американських тропіках, Мексиці та Центральній Америці, і хвороба Шагаса локалізується саме в цьому регіоні.

Читайте також:  До 2100 року кількість повеней збільшиться на 50%

Але, як з’ясували німецькі паразитологи та інфекціоністи, деякі види «поцілункових клопів» можуть виживати не тільки на американському континенті. За допомогою модельних розрахунків вони виявили умови, найбільш придатні для життя цих комах. В результаті з’ясувалося, що триатомові клопи можуть цілком добре відчувати себе в кліматі Центральної Африки і Південно-Східної Азії, а два їх види — Triatoma sordida і Triatoma infestans — в Південній Європі, на території Португалії, Іспанії, Франції та Італії, а також в Австралії і Південній Африці.

За словами авторів дослідження, в Європі знаходиться понад 80 тисяч носіїв хвороби Шагаса, проте можливості для передачі захворювання дуже обмежені – наприклад, через переливання крові або від матері до дитини. Але якщо на континенті з’являться основні переносники — «поцілункові клопи» — то хвороба може отримати широке поширення.

Залишити коментар